Apple’ın Sattığı En İyi Apple Watch Aksesuarları

0
311

Apple Watch, iPhone akıllı telefonlarında olduğu gibi sürekli olarak yenileniyor. Her sene yeni bir akıllı saat modeli görüyoruz ve yavaş yavaş tasarım değişiklikleri de yapılmaya başlandı. Teknik kısımda önemli değişiklikler yapılıyor ve güncellemeler sunuluyor olsa da dış kasa tasarımının hemen hemen aynı olması Apple Watch aksesuarlarının da yeni modellerde kullanılabilmesini sağlıyor. Peki en iyi Apple Watch aksesuarları hangileri? Dışarıdan da birçok aksesuar alabiliyorsunuz ancak biz doğrudan Apple tarafından sunulan aksesuar modellerine yer vereceğiz.

En İyi Apple Watch Aksesuarları

Apple’ın resmi sitesi üzerinden alabileceğiniz aksesuar modellerinin detaylarından söz edelim. Hem kayışlara hem de diğer aksesuarlara bakacağız.

Nike Spor Kordon

Apple Watch modelleri için ilk dikkat çeken aksesuar modeli delikli kayış tasarımı sunan Nike spor kordon. 5 farklı renk seçeneğinin sunulduğu spor kordon, kayış boyunca delikli bir tasarımla beraber geliyor.

Nike Spor Kordon

Bu tasarım sayesinde bir yandan bileğinizin hava alması sağlanıyor bir yandan ise şık bir görüntü elde ediliyor. Hem 40 mm kasa boyutu olan seriler için hem de 44 mm kasa boyutu olan seriler için tercih edilebilecek olan kordonların fiyatlarından da söz edelim.

44 mm Nike Spor Kordon Fiyatı: 329 TL

40 mm Nike Spor Kordon Fiyatı: 329 TL

Spor Kordon

En iyi Apple Watch aksesuarları arasında yer alan spor kordonlar, tam 12 farklı renkle geliyor. Standart bir silikon kayış olarak gösterebileceğimiz kayışların malzeme kalitesi de oldukça başarılı.

Spor Kordon

Product RED modelinin de bulunduğu spor kayışlar, şık bir toka bölümüyle beraber geliyor. Yine bu modelde de 44 mm ve 40 mm olmak üzere her iki kasa boyutuna da uygun kordonlar sunulduğunu ekleyelim.

44 mm ve 40 mm Spor Kordon Fiyatı: 329 TL

Modern Tokalı Kayış

Kasa kısmında da bir kılıf bulunduran özel kayış, tam bir set olarak geliyor. 1803 yılında kurulmuş olan ünlü bir Fransız tabakhanesinde Granada derisi kullanılarak hazırlanan kayış, pürüzsüz deri yüzeyiyle bir hayli dikkat çekiyor. Toka kısmında ise manyetik bir sistem sunuluyor. İki parçadan oluşan manyetik toka, kolaylıkla kapatılabiliyor.

Modern Tokalı Kayış

Kayışın biraz daha sağlamlaştırılması ve kopmaya karşı da direnç göstermesi için kayışın iç kısmına özel olarak Vectran liflerinin eklendiğini de belirtelim. Şunu da belirtelim ki bu malzeme NASA’nın uzay aracı olan Mars Rover’ın iniş için kullandığı hava yastıklarında yer alan malzeme.

3 farklı boy sunuluyor ve fiyat: 1.029  TL

Spor Loop Kordon

Çift katmanlı bir naylon örme kordon olan Loop serisi, nefes alınır bir yüzeye sahip. Nefes alan iç yüzey için özel bir kabarcık doku sunuluyor ve bu kabarcık doku sayesinde de kolayca nemin atılması sağlanıyor.

Spor Loop Kordon

İkili renk ile gelen kordonların 8 farklı renk sunulduğunu da ekleyelim. Yine 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı kordon seçeneği sunuluyor.

Spor Loop Fiyatı: 329 TL

Apple Watch Manyetik Şarj Dock’u

En iyi Apple Watch aksesuarları içerisinde mutlaka yer vermemiz gereken ürünlerden biri olan Apple Watch Manyetik Şarj Dock’u, saatinizi en iyi şekilde şarj etmenizi sağlıyor. Şarj pedi üzerine saatinizi yan yatırım koyarak şarj işlemini başlatmış oluyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  Resmi iPhone XR Kılıfları Satışa Çıktı

Apple Watch Manyetik Şarj Dock’u

Saatiniz bu şekilde yerleştirildiği zaman ise baş ucu moduna geçiş yapıyor ve baş ucu modunda saatiniz şarj süresi boyunca bir çalar saate döndürülüyor. Serinin her modelini şarj edebilen pedin 5W güç adaptörü ile şarja bağlandığını da eklemiş olalım.

Apple Watch Manyetik Şarj Dock Fiyatı: 549 TL

Powerbeats Pro Kulak İçi Kulaklık

Özellikle spor yapmayı seven ve müzik dinlemeyi bir alışkanlık haline getirmiş olan kullanıcılar için en iyi aksesuar ürünlerinden birisi de Powerbeats Pro kulak içi kulaklık modeli olacaktır. Apple’a bağlı bir firma olan Beats tarafından sunulan kulaklıklar, hareketinizi engellemeyecek şekilde bir tasarıma sahip. Kulak kancaları kısmında ayarlanabilir bir seri sunan kulaklık bu yönüyle kolay kullanım sunuyor.

Powerbeats

Tere ve suya karşı dayanıklı olan kulaklık yapısının bu sayede sporda da kolayca kullanılabildiğini göreceğiz. Güçlendirilmiş olan tasarımın dışında kulaklığın performansının da oldukça yüksek olduğunu eklemek gerekiyor. Siri desteklik kulaklık modelinin 9 saate kadar şarj süreci bulunuyor. Kulaklığın kutusu sayesinde bu süre 24 saate kadar çıkabiliyor.

Ayrıca Fast Fuel adı verilen hızlı şarj teknolojisi sayesinde kulaklığın sadece 5 dakikada 1,5 saate kadar çalabilecek şekilde şarj olduğunu da görmek mümkün oluyor. Ekstra bass düzenlemeleri ve ses modları bulunan kablosuz kulaklıkların başarılı bir aksesuar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Deri Loop

İtalya’nın Arzignano şehrinde üretilen Deri Loop kordon, Venedik derisi adı verilen özel bir deriden üretilen ve tamamen el işçiliği ile üretilen bir kordon. Kusursuz bir çakıl dokusuyla beraber gelen kordon, hem prestijli hem de şık bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Deri Loop

Renk kısmında ise 3 farklı seçenek bulunuyor. Sarı, Klasik Kahve rengi ve Siyah renk seçeneklerinin sunulduğunu ekleyelim. Kordonun kasa boyutu kısmında ise sadece 44 mm kasa boyutunu desteklediğini söylemek gerekiyor.

Deri Loop Kordon Fiyatı: 729 TL

AirPods Pro

Eğer akıllı saatinizle beraber bir kulaklık kullanmak istiyorsanız, ikinci en iyi alternatifiniz AirPods Pro kulaklıkları olacak. Apple’ın kısa süre önce tanıtıma çıkardığı yeni kulaklıklar hem tasarım kısmında yenilenmiş hem de teknik donanım kısmında yenilenmiş olan bir seri. Kulaklıkların çok daha başarılı bir seri olduğunu ve genel olarak performansının da yüksek olduğunu ekleyelim.

AirPods Pro

Daha önce bu model için bir incelemeye de yer vermiştik. Dilerseniz kulaklıklar hakkında tüm özelliklere ulaşabileceğiniz incelememizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Burada önemli bir detayımız daha var. Akıllı saatlerde sadece AirPods Pro kulaklık modelleri kullanılmıyor. Bunun dışında eski AirPods modellerini de akıllı saatlerde kullanabilirsiniz.

Birinci nesil ve ikinci nesil kulaklık modellerinin de yine Apple’ın akıllı saatlerinde kullanılması büyük bir avantaj. Tabii ki performans açısından değerlendirecek olursak, Pro modelini tercih etmek en iyisi olacaktır.

İlginizi Çekebilir: AirPods Pro Tüm Özellikleri ve Fiyatı

En iyi Apple Watch aksesuarları için Apple tarafından sunulan resmi ürünler bunlar. Fiyatlar piyasadaki aksesuarlara karşın biraz daha yüksek olabilir ancak bu aksesuarların tamamı özel üretim olan aksesuarlar. Apple’ın kendi ürünlerinin bu konuda biraz daha yüksek bir fiyata sahip olması kabul edilebilir bir durum. Fakat dediğimiz gibi piyasada çok daha fazla alternatif aksesuar bulunuyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?