Apple’ın Sanal Gerçeklik Sistemleri İçin Yaptığı Çalışma Ortaya Çıkıyor

0
59

Her yeni gün son seri akıllı telefonları olan iPhone 8 akıllı telefonlarının hakkında yeni detayların paylaşıldığı bilinen Apple’ın şimdiye kadar hiçbir teknolojiyi doğrulamamış olması bir nevi iPhone 8 için ortaya atılan iddiaların askıda kalmasını sağlıyor. Telefonların ne gibi teknolojiler barındıracağı konusunda sürekli olarak tartışmalar devam ederken markanın akıllı telefonlarının yanı sıra bir yandan da yeni teknolojilerinin gündem olacağı konuşuluyor.

Bu noktada kullanılacak olan yeni teknolojilerin içerisinde ise en fazla gündeme geleni sanal gerçeklik teknolojisi. Daha önce bu alanda hiçbir çalışma yapmadığı bilinen markanın şimdilerde bu konu üzerine yoğunlaştığı iddia ediliyor.

iPhone 8 Kameralarında Özel Kullanım İddiası

Hatta son gelen iddialara göre akıllı telefon devinin iPhone 8 akıllı telefonlarında dikey kamera kullanımı yapmasının nedeninin de sanal gerçeklik teknolojisi olduğu belirtiliyor. Markanın sanal gerçeklik gözlüklerine uyum sağlaması açısından telefonlarında yeni bir sistem geliştirdiği ve telefonların gözlüklere takılması sonrasında yan duruma geçecek olan çift kameranın bu alanda ekstra destekler sunacağı iddiaları var.

apple sanal gerçeklik teknolojisi

Kameraların sanal gerçeklik sistemiyle artırılmış gerçeklik teknolojisini birleştirebileceği bile konuşuluyor. Artık bir yandan sanal gerçeklik teknolojisine girmesi gerektiği düşünülen Apple’ın bir yandan da yeni seri teknolojileri için sürekli olarak değişime gittiği haberleri gelmesi iyiden iyiye kafaları karıştırdı.

Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi Mi Sanal Gerçeklik Mi?

Şimdiye kadar sanal gerçeklik teknolojisi konusunda iddiaları konuşmuş olsak da aslında markanın henüz karar vermediği de iddia ediliyor. Sanal gerçeklik teknolojisine ön yargılı olduğu bilinen Apple’ın moda trendine uymayarak sanal gerçeklik değil de doğrudan artırılmış gerçeklik teknolojisine geçiş yapabileceği de belirtiliyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda da markanın nasıl adımlar atacağını bilemiyoruz. iPhone 8 kameralarında her iki sistem hakkında da net bilgiler elde edileceği düşünülüyor. Her ne kadar detaylar Apple tarafından açıklanmamış olsa da sürekli paylaşılan bilgilerle beraber artırılmış gerçeklik teknolojisi hakkında da beklenen detayları öğrenebileceğiz gibi duruyor. Bunlar için yeni açıklamaları beklememiz gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Yapay Zeka Çipi iPhone Serisini Değiştirecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?