Apple’ın Reklam Kampanyasında Sıra iPad Serisine Geldi

0
42

Reklam politikasını son dönemde daha sık uygulamaya başlayan teknoloji devi Apple, kısa süre önce iPhone 7 akıllı telefonları için yeni reklam filmleri yayınlamıştı. Apple tarafından yayınlanan yeni reklam filmlerinde ise iPhone 7 Plus serisinin öne çıkmasını sağlayan kamera özellikleri ve portre modu vurgulanmıştı. Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında yer alan özellikleri daha da öne çıkarmak için yaptığı çalışma sonrasında şimdi de Apple’ın tabletleri için yeni reklam filmleri gündeme gelmeye başladı.

Tablet Satışlarını Arttırma Hedefi Var

Bu kez iPad Pro serisi için yeni bir reklam kampanyası başlayan Apple yeni seri iPad 2017 tabletlerini tanıtmadan önce satışlarda bir hayli düşüş yaşanan tableti için harekete geçmiş gibi gözüküyor. iPad Pro serisi için yayınlanan reklam filmleri satışları artıracak mı bilinmez ama Apple’ın şimdiye kadar reklam politikalarında yakaladığı başarı ile iPad serisini de yeniden öne çıkarmayı başaracağı da kesin.

Söz konusu tabletlerin yeni serileri gelmeden önce böyle bir reklam çalışması yapılmasının ise Apple’ın tablet alanında yeniden canlılık yakalama çabası olduğu belirtiliyor. Peki reklam filmleri nasıl? Geçelim reklam filmlerine.

İlk reklam filminde Apple’ın kablosuz internet bağlantısı yerine hücresel veri yani mobil veri kullanımına izin veren tablet özellikleri vurgulanmakta. Bu reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/2-5RP-okG8w

Bir başka reklamda ise iPad serisinde virüslerle uğraşmak gibi bir sorunu olmadığı da belirtiliyor. Bu reklam filmi de aşağı da.

https://youtu.be/dRM31VRNQw0

Bir diğer reklam filminde ise Office uygulamalarının iPad üzerinde kolaylıkla kullanılabileceği belirtiliyor. Bu reklamla beraber serinin bilgisayarlardan üstün olduğu vurgulanıyor.

https://youtu.be/K–NM_LjQ2E

Son olarak diğer reklam filminde ise genel olarak Apple’ın iPad Pro serisinin bilgisayarlardan daha üstün olduğu vurgulanmış durumda.

https://youtu.be/INs_bnk4yJQ

Genel olarak yine oldukça kısa 4 reklam filmi yayınlayan Apple’ın farklı tablet modellerine karşı bir reklam kampanyası başlatması değil bunun yerine Apple’ın bilgisayarlardan daha üstün bir tablete sahip olduğunu vurguladığını görüyoruz. Bu şekilde Apple’ın aslında bir nevi yeni tabletleri için de bazı ipuçları verdiğini söyleyebiliriz. Bu ipuçlarına göre markanın yeni tabletleri bilgisayar ihtiyaçları tamamen ortadan kaldıracak gibi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s, 6s Plus, 4. Nesil Apple TV ve iPad Pro için Apple Online Store Güncellenmeye Başlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?