Apple’ın Kibar Müşterilerine Bazı Ayrıcalıklar Sağladığı İddia Edildi

0
85

Apple’ın ürün satış anlayışı ve servis desteği diğer firmalara göre biraz daha farklı işliyor. Firmanın tam anlamıyla profesyonel bir hizmet sunduğunu söyleyebilirim. Görünen o ki bildiğimizden çok daha fazlası var.

Öyle ki yakın zamanda eski bir Apple çalışanı firma hakkında çok önemli bilgiler açıkladı. Ne kadar gerçek ya da ne kadar doğru tartışabiliriz ama çalışanın söylediğine göre Apple, çalışanlara iyi davranan müşteriler için özel bir hizmet paketi sunuyor.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, iOS 9 Desteğini Kestiğini Açıkladı! Hangi Telefonlar Etkileniyor?

Apple, Sürpriz ve Keyif Programı Nasıl İşliyor?

Tanicornerstone ismini kullandığı görülen çalışanın TikTok paylaşımlarında yaptığı açıklamalara göre, nezaketli olan müşterilere özel avantajlar sunuluyor.

Sürpriz ve keyif uygulaması adı verilen bu uygulama sayesinde, nezaketli müşterilere ek hizmet desteği veriliyor. Çalışan durumu daha iyi anlamamız adına güzel bir örneğe de yer vermiş.
Çalışanın örneğinde su teması sonrasında arızalanan iPhone modeli ele alınmış. Eğer bir müşteri çalışana iyi davranıyorsa, çalışan program kapsamında inisiyatif alıyor ve telefonun değişimini sağlıyormuş. Normalde telefon suya dayanıklı olsa da sıvı temasına bağlı olarak bir arıza yaşandığı zaman bu kullanıcı hatası olarak kabul ediliyor ve kullanıcılardan onarım ücreti alınıyor.

Sürpriz ve keyif Apple

Ek olarak alınan onarım ücreti duruma göre değişiyor. İşte böyle bir programa sahip olan firmanın bazı müşteriler için ayrıcalıklar sunduğu söylenmekte. Bardağın bir de öteki tarafı var. Çalışanlara iyi davranan müşteriye kolaylık sağlanıyor ve belli başlı avantajlar sunuluyor ama ya diğer müşteriler ne oluyor?

Yani diyelim ki bir müşteri telefonunun bozulmasına sinirlendi ve çalışanlara da sert davranarak sorununun çözülmesini istedi. Bu durumda uygulanan herhangi bir kötü muamele yok. Firma şartları neyse bu tür müşterilere de aynı şartlardan hizmet veriliyor.

Yani ters durum geçerli değil. Müşteri kötü davrandı diye çalışan da ona kötü davranamıyor ya da ek bir ücret alamıyor. Bu uygulama sadece nezaketli müşteriler için ek bir artı olarak sunulan hizmetleri ya da avantajları barındırıyor.

Önceki İçerikWhatsApp, iOS 9 Desteğini Kestiğini Açıkladı! Hangi Telefonlar Etkileniyor?
Sonraki İçerikHuawei, Samsung ve Apple’dan Gelir Etme Peşinde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?