Apple’ın iPhone Özelliği Telefon Hırsızını Yakalattı

0
96

Teknoloji duraksız bir şekilde hızla gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda sürekli olarak yeni bir cihaz ve bu yeni cihazlarla beraber gelen yeni bir teknoloji görüyoruz. Son 10 yıl içerisinde en çok öne çıkan teknolojilerin başında ise akıllı telefon teknolojileri geliyor. Artık hemen hemen herkesin vazgeçilmezleri arasında gösterilen akıllı telefonların hayatımıza soktuğu birçok yenilik var.

İnternet kullanımından otomasyon sistemlere kadar birçok kullanımı değiştiren akıllı telefonların beraberinde gelen bir risk olduğunu da söylemek gerek. Özellikler akıllı telefonun çalınması durumunda kullanıcılar bir nevi kimliklerini çaldırmış oluyor. Bu sorunu çözebilmek ve bir yandan da kullanıcıları binlerce liralık zararlardan kurtarmak isteyen teknoloji devleri bu noktada kullanıcılara birçok yeniliklerden sunuyor.

Hırsızlık tarzı yaşanan bu sorunlara karşı en kapsamlı önlemleri alan firmaların başında ise Apple geliyor. Özellikle akıllı telefonları için kullandığı “iPhone’umu bul” uygulaması Apple’ın bu alanda kullanıcılara benzersiz bir hizmet sunmasını sağlıyor. Yaşanan son olayda Apple’ın akıllı telefonları için kullandığı sistemde ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Çalınan Telefonlar iPhone Sayesinde Bulundu

Olay Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde düzenlenen bir müzik festivalinde gerçekleşti. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği festivalde bir hırsız festival coşkusuna dalmış olan 10 kadar gencin akıllı telefonunu çaldı. Kalabalıktan kimse tarafından fark edilmeyen 100 adet telefonu çalmayı başaran hırsız telefonları çalmaya devam ederken bazı gençlerin telefonlarının olmadığını fark etmesi hırsızın sonu oldu.

iPhone’umu bul

Telefonlarında yer alan iPhone’umu bul özelliğini kullanarak telefonlarının doğrudan yerini tespit eden kullanıcılar telefonlarının hırsızda olduklarını fark etmiş oldu. Sırt çantası içerisinde çaldığı 100 telefonla beraber yakalanan hırsız bir kez daha Apple’ın sistemlerinin doğru kullanımda bir kez daha ne kadar olumlu sonuçlar ortaya koyacağını da göstermiş oldu. Konu hakkında yetkililer tarafından da yapılan açıklamada telefonları çalan zanlının yakalandığı ve tutuklandığı belirtildi. 36 yaşındaki hırsızın ne kadar ceza alacağı ve bir anda bu kadar telefonu nasıl çalabildiği gibi bilgiler ise açıklanmadı.

İLGİLİ HABER:  Bazı iPhone Serileri İçin WhatsApp Desteği Kesiliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?