Apple’ın İndirim Haberlerine Sürekli Yenisini Ekleniyor

0
69

Teknoloji dünyasına artık damga vurmayı başaran teknoloji devi Apple, gerek akıllı telefon serileri gerek bilgisayarları gerekse de tabletleri ile beraber teknoloji sektörünün en büyük firmalarından biri oldu. Bu sene açıklanan marka değerleri listesinde de 118 milyar doları aşan bir değerle beraber artık sadece teknoloji alanında değil tüm iş dünyasında en prestijli firmalardan biri olduğu kesinleşen Apple, tüm bunlara rağmen son dönemde diğer firmalarla girdiği rekabeti de arttırmaya başladı.

Zira artık hem akıllı telefon alanında hem tablet hem akıllı saat alanında kısacası hemen hemen her teknoloji ürünün de birçok yeni teknoloji devi marka ile karşılaşmaya başladı. Haliyle Apple kendisine ne kadar kalıcı yer edinmiş olursa olsun rekabetin ve bu alandaki yarışın sürekli olarak artmaya devam ettiğini de biliyoruz.

Samsung, HTC, Lenovo gibi firmaların nispeten Apple’a göre daha düşük fiyat aralığında ürünlerini piyasaya sürmesi sonrasında ise Apple da bir strateji değişikliğine gittiğini açıkladı. Yapılan açıklama ile beraber Apple artık birçok farklı üründe kullanıcılara indirim fırsatları sunacağını açıklamıştı. Peki, Apple hangi ürünlerde nasıl indirimlere gitti bakalım.

iPhone 7 Kampanyaları

İlk olarak Apple’ın bu sene ilgi odağı olan akıllı telefonları için indirim haberleri gelmeye başladı. iPhone 6 serisinden pek bir farkı olmadığı gerekçesi ile eleştirilen iPhone 7 telefonlarının son anketlerde fiyatını da hakketmediği yönünde yorumlar gelmesi iPhone 7 için yeni indirim kampanyaları yapılmasına neden oldu. Apple resmi açıklama yapmasa da sadece ülkemiz için bile değerlendirdiğimizde %15 gibi bir oranda indirime giren iPhone 7 telefonlarında bundan sonraki dönemlerde de indirimlerin devam edeceği de belirtildi.

iPhone-7-indirim

MacBook SSD Yükseltmelerinde

Doğrudan Apple tarafından açıklanan bir indirimde eski seri MacBook kullanıcıları için oldu. Hello Again etkinliğinde tanıtılan yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarının 10 bin gibi bir fiyatın üzerinde satışa çıkmasıyla beraber Apple eski MacBook kullanıcılarının da bilgisayar performanslarını arttırmaları için SSD yükseltmelerinde 200 dolar gibi bir indirime gideceğini de belirtmişti.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch İçin Pokemon GO Desteği Geldi

MacBook-indirim

 

USB Type-C Dönüştürücülerinde

Diğer bir indirim haberi daha yine MacBook Pro serisiyle ilgili oldu. Yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarında sadece USB Type-C bağlantısı kullanan ve bu yönü ile eleştirilen Apple, diğer bağlantı türleri için ise dönüştürücü kullanılması gerektiğini belirtmişti. Fakat iPhone 7 için bile dönüştürücü gerekiyor olması Apple’ın iyiden iyiye tepki çekmesine neden oldu. Tepkileri biraz olsun dindirmek isteyen Apple ise dönüştürücü fiyatları için de indirim yapma kararı aldığını açıkladı.

macbook-usb-type-c

Apple Music İndirimi

Sadece donanım alanında indirimlere gitmeyen Apple, yazılım alanında da uygulamaları için indirimlere gideceğini açıkladı. Özellikle müzik uygulamaları arasında kendisine kalıcı bir yer edinen Apple Music uygulaması için indirime gitme kararı aldığını açıklayan Apple, yaptığı açıklamada Apple Music uygulaması için üyelik ücretlerinde %20’lik bir indirime gideceğini belirtti. Bu indirimde kısa süre içerisinde Apple’ın uygulama alanında yaptığı indirimlerden biri oldu.

Apple-indirim

LG Monitörler İçin İndirim

Tüm bu indirim haberlerinden sonra Apple geçtiğimiz günlerde yeni bir indirim haberi daha verdi. Söz konusu indirim haberi de yine MacBook Pro ile ilgili oldu. Geçtiğimiz haftalarda yapılan Hello Again etkinliğinde tanıtılan yeni 5K ve 4K LG ekranlar için bir indirim kararı daha alan Apple, bu indirimi ise şu an için her bölgede uygulamayacağını fakat ekranlar için açıklanan yeni indirimlerin sene sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?