Apple’ın İki Ayrı Başlık Geliştirdiği Ortaya Çıktı 

0
225

Apple’ın sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine özel bir başlık geliştirdiğini biliyoruz. Apple Glass olarak isimlendirilecek olan bu başlık için daha önce de paylaşımlarda bulunduk. Fakat bugün ortaya çıkan bilgiler, beklentilerin biraz daha değişmesine neden oldu. Şimdiye kadar sadece 1 başlık geleceği düşünülüyordu.

Şimdi ise yeni bir başlığın daha geleceği konusunda bilgi paylaşımı oldu. Min Chi Kuo, bu konuda da netleşen detayları paylaştı ve bir nevi Apple’ın yol haritası açıklanmış oldu. Ama bilgiler şaşırtıcı çünkü bu zamana kadarki beklentilerin biraz daha dışına çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: iMac Pro Satışları Durduruldu – Peki Neden?

Apple’ın İki Ayrı Başlığında Özellikler Neler Olacak?

İlk başlık, aslında bu zamana kadar beklediğimiz karma başlık. Sanal gerçeklik ile artırılmış gerçeklik özelliklerini bir arada harmanlayacak olan bu başlığın Apple Glass olarak adlandırılması bekleniyor. Bu başlık, birkaç aydır konuştuğumuz gözlük olarak değerlendirilebilir.

Bu gözlükte 2 ayrı ekran yer alacak ve her ekran 8K çözünürlük değerinde olacak. Göz takip özelliği, LIDAR sensörleri gibi ekstraları da olacak olan bu başlığın 3000 dolar civarlarında fiyatı olacak. Bu başlık için çıkış tarihi, 2022 yılı olarak söyleniyor. Tabii ki ne kadar doğru ya da değil bilemiyoruz. Tüm sızıntılarda bu yönde bir bilgilendirme var.

Apple

Bizim beklentimiz sadece bu başlığın geleceği yönünde olmuştu. Ama Ming Chi Kuo bugün yapmış olduğu açıklamada ikinci bir gözlük daha olacağını söyledi. Aslında buna gözlük demek doğru değil.

İkinci ürün tam bir başlık olacak va sadece artırılmış gerçeklik odaklı bir başlık olacak. Geliştirilmiş özellikleriyle birinci ürüne göre çok daha iddialı ve kullanım odağı biraz daha farklı olan bir ürün gelecek.

Bu profesyonel ürünün ise 2025 yılında geleceği söyleniyor. 2025 yılında sunulan bir cihaz için fiyat tahmini yapmak şu an mümkün değil ama fiyatın da yine çok yüksek olacağı söyleniyor. Bu ürün için özelliklerin neler olacağı konusunda ise bir tüyo bile yok. Önce 2022 yılında gelecek sanal başlığı görmek lazım.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?