Apple’ın Gizemli Arabası Görüntülendi

2
1684

Apple’ın elektrikli araba yapmak için çalışmalar yaptığı son günlerde tartışılır oldu. Kiralanan benzer arabaların üzerine yerleştirilen özel kamera sistemi ile Amerika sokaklarında gezmeye başlayan araçlardan bir tanesinin videosu şans eseri kaydedildi ve YouTube’da paylaşıldı.

Videoda da görüldüğü üzere arabanın üst kısmına yerleştirilmiş kameralar mevcut. Apple’ın üzerinde çalıştığı iddia edilen elektrikli arabanın bir parçası olduğu öne sürülen bu aracın üzerindeki kamera sistemleri aslında Apple Haritaları için. Apple uzun zamandır Google Haritaları gibi gelişmiş harita sistemi oluşturmaya çalışıyor. Yani bu araçlar ile yapılan çalışmalar aslında Apple Maps’in geliştirilmesi adına yapılıyor.

Elbette ki bu demek değil ki Apple elektrikli araç üzerinde çalışmalar yapmıyor. Apple’ın elektrikli araç üzerine araştırma ve geliştirme yaptığı muhtemel ve son günlerde ortaya atılan, bu konuyu destekleyen pek çok veri mevcut. Ancak henüz resmi bir ağızdan gelen açıklama mevcut değil. Google ve Tesla’nın hem elektrikli hem de şoförsüz sürüş yapabilen arabalar için yatırım yapıyorken Apple’ın bu sektöre yatırım yapmamasını gerektiren hiç bir durum söz konusu değil. Hal böyle olunca önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha somut verilerle karşılaşılması muhtemel.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?