Apple’ın Geliştirdiği Maskeler Görüntülendi

0
422

Koronavirüs’ün en çok etkilediği markalar arasında Apple da yer alıyor. Bu süreç markanın yeni akıllı telefonları için gecikmeye bile neden olabilir. Şu an beklenen tanıtım tarihinde çok bir sarma olmamış gibi gözüküyor ama tanıtım sırasında söylenecek olan çıkış tarihlerini beklemek gerekiyor. Bu sadece bir örnek. Bir çok noktada, diğer markalar gibi salgından etkilenen Apple, şimdi de koronavirüs salgınına karşı yeni bir adım atıyor.

Markanın kaynaklarından sızan bilgilere göre Apple kendi maskelerini hazırladı. Tasarım ekibine verilen direktifler sonrasında iki farklı maske hazırlandığı ortaya çıktı.

Apple Maskeleri Kullanıma Hazır mı?

Tasarım ekibi tarafından geliştirilen ve yeni bir anlaşma ile hazırlandığı söylenen maskelerin birinin adı Apple Face Mask olarak anılacak. Diğer maskenin adının ise Apple Clear Mask olduğu söyleniyor.

İki farklı maske hazırlandı ve bunların üretimi de yapılmaya başlandı ama bu maskeler bireysel müşteriler için değil. Aynı kaynaktan gelen bilgilere göre Apple bu maskeleri çalışanları için ve kurumsal satış için hazırladı. Marka, hem satış danışmanı olarak görev yapan hem de destek ekibi olarak görev yapan ekiplerine bu maskeleri sunacak.

Bunun yanında maskelerin kurumsal olarak satışının yapılacağı da düşünülüyor. Apple Face Mask başta olmak üzere, firma bazında satışların yani işletmelere yapılan satışların olacağı iddiası var. Son kullanıcılar, yani bireysel kullanıcılar dediğimiz bizler bu maskeleri satın alamayacağız.

Apple Face Mask

Maskelerin satışı tamam ama teknik konuda bilgi var mı? Teknik açıdan da Bloomberg tarafından yayınlanmış olan bir rapor var.

Buna göre özel tasarlanan maskeler, dışarıdan gelen ve dışarıya gidebilecek olan parçacıkları filtrelemek için 3 özel katmandan oluşacak. Yıkanabilecek olan maskeler 5 defaya kadar kullanım sunabilecek. Ayrıca kulağa göre ayarlanabilir olan iplere de sahip maskeler göreceğiz.

Apple Face Mask ve Apple Clear Mask olarak isimlendirilen yeni maskeler için bir duyuru yapılmasını beklemiyoruz ama yakın zamanda Apple’ın sitesinde ya da Apple kaynaklarında bu konu hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkabilir.

Önceki İçerikA14X işlemcisi için Üretim Tarihi Belli Oldu
Sonraki İçerikApple Watch SE Modelinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?