Apple’ın Etkinliğinin Yine Ertelendiği Söylendi

0
198

Apple’ın 2021 yılı için düzenleyeceği ilk büyük etkinliğin, Mart ayı içerisinde olup olmayacağı tam bir karmaşaya dönüştü. Aslında geçen haberimizde de bu ifadeleri kullanmıştık. Şöyle ki Apple’ın yeni etkinliğinin 23 Mart tarihinde yapılacağı söylenmişti. Bu sefer bilgi Çin’den gelmiş ve çok sağlam bir kaynaktan detaylar verilmişti.

Üstüne üstük etkinliğin olmayacağını belirten analistler bile bu açıklamalara destek verdi. 23 Mart tarihinde yapılacak bir tanıtımı beklerken, yeni bir açıklama daha geldi.

Bu sefer ise Jon Prosser net ifadeler kullandığı yeni bir açıklama yayınladı. Beklentileri tamamen değiştiren bu açıklamaların ardından etkinliğin etkinliği bir kez daha söylendi.

İlginizi Çekebilir: Apple Socks için Patent Görselleri Ortaya Çıktı

Apple, Etkinliği 23 Nisan’a Erteledi İddiası

Bu sefer ünlü analist tarafından verilen bilgiler de etkinliğin 23 Nisan tarihine atıldığı söylendi. Neden böyle bir gecikmeye gidildiği konusunda yakın zamanda açıklama yapacağını belirten ünlü isim, daha önce de genelde tahminlerinde başarılı olmuştu.

Bu açıklamalara bakacak ve iPhone 12 tanıtım tarihini de doğru tahmin eden Jon Prosser’ın sözlerine inanacak olursak, etkinlik tam 1 ay kadar sarkmış oldu. Tabii ki bu iddiaların ne kadar doğru olduğu önemli ama en az bu kadar önemli olan bir başka kısım ise etkinliğin neden ertelendiği.

Çünkü bu etkinlikte bazı ürünlerin sunulmasını bekliyoruz. iMac, yeni iPad ve AirPods 3 gibi çok iddialı ürünlerin bu etkinlik kapsamında gelmesi bekleniyor. Hatta belki bir Apple TV cihazının da gelmesinin mümkün olduğu söyleniyordu. Bu demek oluyor ki hazırlanan cihazların bir tanesinde ya da bir kaçında gecikme durumu söz konusu oldu.

Apple

Jon Prosser nedeni sonra açıklayacağını söylemiş ama benim aklıma gelen başka bir fikir yok. Muhtemelen tanıtılacak cihazların üretimi ya da stokları gibi durumlarda bir gecikme yaşanıyor. Hala bazı şeylerin net olmadığını da ekleyelim.

Hala 23 Mart tarihinde bir tanıtım yapılması ihtimali var. Bunun yanında Jon Prosser tarafından verilen bilgilerde olduğu gibi etkinliğin 23 Nisan tarihine ertelenmesi de söz konusu olabilir.

Önceki İçerikApple Socks için Patent Görselleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikAirPods Max İlk Satış Rakamlarıyla Bekleneni Vermedi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?