Apple’ın Android’e Karşı Projesi, Apple Niçin Değişim?

0
54

Teknolojinin iki büyük devi Apple ile Google arasındaki yarış özellikle mobil işletim sistemleri üzerinden devam ediyor. Google’ın kendi adıyla akıllı telefonlarını yayınlamasıyla beraber donanımsal olarak da kızışan yarışta tabi ki yazılım kısmı çok daha öne çıkıyor. Google bu noktada Android işletim sistemiyle piyasanın büyük bir çoğunluğunu elinde tutuyor olsa da çok daha dar kullanım alanı olsa da iPhone telefonlarla beraber iOS işletim sisteminin de kullanım oranı sürekli olarak artıyor. Son olarak Android O işletim sistemiyle Google’ın piyasadaki yerini sağlamlaştırmasının ardından Apple’ın da adımı geldi. Kısa süre önce “Apple niçin değişim?” sayfası kullanıma girdi.

https://youtu.be/99w8cdTcliA

Apple Niçin Değişim Sayfası Kullanımda

Apple’ın Android kullanıcılarına seslenmek adına açtığı yeni sayfanın amacı Android telefon kullanan kullanıcılara iOS dünyasının özelliklerini göstermek. Android ile iOS işletim sistemi arasında ne gibi farklar olduğunu ortaya koymak ve iOS’un avantajlarına vurgu yapmak için açılan “Apple niçin değişim?” sayfasıyla beraber bir nevi Apple’ın akıllı telefonlarında yer alan ekstra özelliklerde vurgulanmış oldu.

https://youtu.be/R-kbqiLxZwM

Aslında Apple’ın bunun için özel bir sayfa açmış olması, bir yandan markanın Android kullanıcılarını da kitlesine katmaya çalıştığını gösterse de bir yandan da Google ile Apple arasındaki yarışı kızıştırmakta. “Apple niçin değişim?” sayfasında yer alan ögelerden biraz bahsedecek olursak, ilk vurgulanan hız farkları. Bu noktada Apple’ın iOS işletim sisteminin daha hızlı olduğunu vurguladığı görülüyor.

Genel kullanımda da “Apple niçin değişim?” sayfasında iOS işletim sisteminin çok daha işlevsel olduğunun da vurgulandığını da söylemek gerekiyor. Apple’ın bu çalışmasının Android işletim sistemini kullanan kullanıcıları ne kadar etkileyeceği ise şimdilik merak konusu. Fakat iPhone fiyatlarını düşünecek olursak bu reklamların pek fazla işe yaramayacağı yorumunu yapmamızda yanlış olmaz.

https://youtu.be/8IKxOIbRVxs

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?