Apple’ın Ağ Yönetici Ürünü AirPort için Yolun Sonu Geliyor

0
78

Apple, eskiyen ürünleri için sistemlerinde zaman zaman değişiklikler yapıyor. Eski iPhone modellerinin üretiminin durdurulması, iPad modellerinin bir süre sonra üretimden kalkması gibi durumlar yaşanılan ve markanın politikaları gereği uyguladığı stratejiler olarak karşımıza çıkıyor. Ara ara bu tip kararlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu noktada son olarak ise AirPort ağ ürünleri için benzeri bir durumun söz konusu olacağı ortaya çıktı. Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında nasıl bir yol haritası izleneceği konusunda da bilgiler paylaşıldı. Hemen konu hakkında detaylara geçiş yapalım.

AirPort Desteği Son Buluyor

Ağ yöneticisi ürünleri olarak bilinen AirPort ürünlerinin satışına son vereceği belirtilen markanın son olarak, KRACK güvenlik yamasını yayınlamıştı. Yamanın yayınlanmasının ardından yazılımsal olarak AirPort ürünlerinin bir süre daha destek alması bekleniyordu.

iOS 8 serisinden bu yana güncellemeler alan ürünler için KRACK güvenlik güncellemesi ise son adım oldu. Öyle ki yapılan son açıklamalara göre AirPort ürünlerinin yazılımsal olarak desteği son buldu. Sadece yazılımsal olarak değil bunun dışında donanım olarak da desteğin kesildiği açıklandı.

AirPort

Desteklerin kesilmesinin ve üretiminde son bulmasının ardından Apple Store üzerinden de satışların durdurulduğu açıklandı. Tüm satışların durdurulması içinse önümüzdeki aya kadar bekleneceğinin bilgisini verelim. Ardı ardına gelen haberlerden sonra Apple’ın ağ ürünlerini farklı bir seri ile yenileyip yenilemeyeceği konusunda bir bilgi ise elde etmiş değiliz.

Bunun için markanın yapacağı açıklamaları takip etmek gerekiyor. Şimdilik üç model olarak sunulan tüm cihazların üretiminin durdurulduğunu söyleyebiliriz. Time Capsule, Extreme, Express olmak üzere üç farklı modelinde satışı tamamen durdurulacak. Çok kısa bir süre sonra tüm satışların sonlandırılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: 6.1 İnç iPhone için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

İLGİLİ HABER:  iPhone 12'yi Gösteren 15 Saniyelik Video

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?