Apple’ın 7 eylül etkinliği- Canlı anlatım

0
88

21:40 A10 işlemcinin iPhone 7’de kullanıldığı açıklandı.

21:34 Apple AirPods tanıtılıyor. Kablosuz ve çok pratik bir ürün olmuş.

20:55 – iPhone duyurusuna geçildi. iPhone tarihin en çok satan cihazı. 1 Milyar adet satıldı.

20:48  – Apple Watch 2’nin yeni özellikleri anlatılıyor. Nike ile ortaklık sonucunda üretilen Nike Watch Plus modeli anlatılıyor. Apple Watch 2’de ek olarak seramik çerçeve var.

20: 25  -Tim Cook, Apple Watch duyurusu yapıyor. Apple Watch dünyada en fazla satılan 2. saat konumunda.  watchOS 3 özellikleri anlatılıyor.  WatchOS 3’e Pokemon Go desteği geliyor.

20:20 -iWork yazılımı sunuluyor. Öğretmenler ve öğrencilerin makale ürettiği bir yazılım. Gerçek zamanlı slaytı düzenlemek ve dğiştirmek mümkün. Buna Real time collaboration deniyor. Bir sunuda veya dökümanda aynı anda bir çok kişi değişiklik yapabiliyor.

20:18 -Tim Cook ConnectED programını tanıtıyor. Herkesin kod yazabilmesine imkan sağlayan bir program. Popüler ve kolay bir kod yazma dili sunuluyor.

20:15 -Apple Ceo’su Tim Cook etkinlik alanına geldi.

19:33 – Apple 7 Eylül etkinliğinin başlamasına yaklaşık yarım saat kaldı. Etkinliğin yapıldığı Bill Graham Civic’den son görüntüler geldi:


Takviminize 7 Eylül 2016 için bir işaret koyabilirsiniz. Bu bir dedikodu değil. Apple’dan gelen resmi açıklamaya göre Apple 7 Eylül’de bir etkinlik düzenleyecek. 7 Eylül 2016’da akşam 7:00 gibi (Amerika saatiyle) San Francisco’da Bill Graham Civic Center’da düzenlenecek olan etkinlikte, Apple hangi ürünlerini ve hangi yeni teknolojileri tanıtacak?

apple-tweet

 

Öncelikle yeni bir iPhone modeli tanıtılacak. Bu iPhone modelinin iPhone 6s’e çok benzeyeceği, çift kameralı (5.5 inç) , 2 ekran opsiyonlu ve kulaklık girişinin olmayacağı, yeni renk seçeneklerinin geleceği, 32,128 ve 256 GB kapasite seçeneklerinde olacağı, A10 işlemci kullanılacağı neredeyse kesin. Bu bilgilerin yanında Home butonunun da dokunmatik olacağı dedikoduları da var. İsminin de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olacağı neredeyse kesin olmakla birlikte, iPhone Pro veya iPhone 6 SE isimleri de telaffuz ediliyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Pro ile iPhone 11 Pro Kamera Karşılaştırması

iphone-7-uzay-siyahi

Nihayet dedikoduların sonuna geldik. Artık 7 Eylül’de herşey ortaya çıkacak.

Tanıtılması beklenen diğer bir ürün de Apple Watch 2.  Apple Watch ilk defa bir güncelleme alıyor. İlk defa ortaya çıkmasından 2.5 sene sonra Apple Watch’a yeni bir kardeş geliyor. Apple Watch 2’nin tasarımı önceki modele benzer olacak. Hız artırımı be GPS çipi olması ve harita-lokasyon servislerinin kullanılması bekleniyor.

apple-watch-2

Yeni bir tanıtım da yeni  MacBook Pro’ya gelecek haberleri var. Yeni MacBook Pro, daha ince olacak. TouchID , dinamik OLED ekran gibi özellikler yeni MacBook Pro’un en göze çarpan özelliklerinden olacak. Bir görüşe göre ise yeni MacBook Air geliyor.

Apple genellikle, Eylül ayında iPhone etkinliği, Ekim ayında iPad etkinliği, hazır olduğunda ise Mac etkinliği yapar. Yani 7 Eylül’de MacBook Pro duyurusu yapılmazsa şaşırmayız.

macbook-pro-konsept

 

Geçtiğimiz yıl, Apple Eylül ayı etkinliğinde yeni iPhone modelini, Apple Watch renklerini ve kordon seçeneklerini, 12.9 inç iPad Pro modelini ve 4. nesil Apple TV’yi sunmuştu. Daha sonra da bu yılın Mart ayı etkinliklerinde, 9.7 inç iPad Pro’yu sundu. Gelecek yıla kadar yeni bir iPad gelmesi beklenmiyor.

Apple yeni ürünlerin yanında yeni yazılımlarının da artık kararlı sürümlerini yayınlayacak gibi. iOS 10, macOS Sierra, watchOS 3 ve tvOS 10 işletim sistemlerinde kararlı sürümlerin Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?