Apple’ın 2015 Sonuna Kadar Yapacağı 8 Şey

0
658

Apple için 2015 yılı rekor yılı oldu ve şirket bunu sadece çalışarak değil farklıkları ile başardı. Apple bu yıl yepyeni ürünü Apple Watch‘ı tanıttı ve satışına başladı. Apple Watch şimdiye dek üretilen en iyi akıllı saat olma konumuna yükseldi ve gerek tasarımı gerek yazılımı ile farklılıkları ile ilk günden bu yana konuşuluyor.

2015 yılı aslında Apple için bu sonbaharda başlıyor. Apple bu sonbaharda büyük ürünlerinin ve yeniliklerin lansmanları için hazırlanıyor. Peki 2015 yılı sonuna kadar neler olacak dersiniz? İşte bu sonbaharda görmeyi beklediklerimiz. Hadi gelin birlikte bakalım.

1) iPhone 6s

Apple’ın öncelikli ve en önemlisi, amiral gemisi iPhone’u önümüzdeki ay yenileyecek. Son yayımlanan bilgilere göre iPhone 6s 9 Eylül’de gerçekleştirilecek olan lansmanla birlikte tanıtılacak ve muhtemelen 18 Eylül veya birkaç hafta sonrasında satışına başlanacak.

iPhone 6s için yayımladığımız tüm haberler: iPhone 6s

2) iPhone 6s Plus

Apple’ın şimdiye dek piyasaya sürdüğü en büyük ekranlı iPhone modeli. İlk tanıtıldığında kullanıcıları şaşırtmış ve fazla büyük olmasından dolayı adından fazlaca söz ettirmişti ancak daha sonra kullanıcıların onu sevmesi ve bir iPhone 6 kadar sevilmesi ile Apple’ın kararlılık kazananan ürünü haline gelmiş oldu. Bu yıl tazelenerek iPhone 6s’le birlikte tanıtılacak.

iPhone 6s Plus için yayımladığımız tüm haberler: iPhone 6s Plus

3) iPad Air 3

Apple’ın iki çeyrektir rekor kar elde etmesinin altında elbette ki sadece iPhone 6 ve iPhone 6 Plus yer almıyor. Ne olursa olsun bu karı destekleyen cihazlarından birisi de iPad Air. iPad Air 2 kazandığı Touch ID ve özellikle altın rengi ile daha bir sevilir oldu. iPad Air 3’ün özellikle donanımsal olarak daha da güçlendirilerek tanıtılması bekleniyor.

iPad Air 3 için yayımladığımız tüm haberler: iPad Air 3

4) iPad mini 4

iPad Air’ler ne kadar ince olsa da hala bazı kullanıcılar için çok büyük. Apple’da kullanıcıların beklentisi doğrultusunda iPad mini serisini ortaya atmıştı ve bu yılda yine donanımsal olarak yükseltilerek tanıtılması beklenen iPad mini 4’ün bu sonbaharda tanıtılmasını bekliyoruz.

iPad mini 4 için yayımladığımız tüm haberler: iPad mini 4

5) Apple TV

Ülkemizde her ne kadar fazla popüler olmasa da özellikleri ile kullananın favorisi haline gelen Apple TV’nin 9 Eylül’de tanıtılması bekleniyor. Her yönü ile yenilenmesi beklenen Apple TV’nin büyük farklılıklar ile geleceğini düşünüyoruz.

Apple TV için yayımladığımız tüm haberler: Apple TV

6) iOS 9

Haziran ayından gerçekleştirilen WWDC 2015 etkinliğinde, önce geliştiriciler için ve Temmuz ayında “Halka Açık Beta Programı” kapsamında beta olarak sunulan ve halen geliştirme, hata düzeltmeleri devam eden iOS 9, bu sonbaharda final sürümü yayımlanacak. iOS 9 çok fazla özellikten ve yenilikten öte performansa odaklı bir güncelleme.

iOS 9 için yayımladığımız tüm haberler: iOS 9

7) OS X 10.11 El Capitan

El Capitan, Yosemite Ulusal Parkı’nda bulunan bir kaya formasyonudur. Formasyon Yosemite Vadisi’nin kuzey tarafında yer alıyor ve batı tarafında sonlanıyor. Monolit granitten oluşan formasyon 900 metre yüksekliğindedir. Ve Apple’ın bunu büyük OS X güncellemesinde kullanması ne kadar farklı ve tuhaf gelse de yaklaşan yeni OS X sürümü şimdiye kadarki en iyi OS X sürümlerinden birisi diyebiliriz. OS X 10.11 El Capitan, iOS 9 gibi Haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2015 konferansında tanıtıldı ve öncelikle geliştiriciler ardından “Halka Açık Beta Programı” kapsamında beta olarak sunuldu ve halen geliştirme, hata düzeltmeleri devam ediyor. Bu sonbaharda final sürümü yayımlanacak.

OS X El Capitan için yayımladığımız tüm haberler: OS X El Capitan

8) 4K iMac

Apple’ın planlarından biriside şimdiye kadarki en yüksek çözünürlük cihazını tanıtmak. Bu kapsamda 4K Retina iMac’in sonbaharda tanıtılması bekleniyor.

4K iMac için yayımladığımız tüm haberler: 4K iMac

BONUS) iPad Pro

Uzun zamandır hakkında çıkan raporları ve söylentileri yayımladığımız, Apple’ın merakla beklenen 12.9 inçlik iPad’i Pro’nunda bu sonbaharda tanıtılması bekleniyor. Tanıtılacağını düşünen kadar tanıtılmayacağını düşünen uzmanlarında raporları baz alındığında belki de onu bu yıl göremeyeceğiz ve ileriki yıllarda tanıtılacak olabilir.

iPad Pro için yayımladığımız tüm haberler: iPad Pro

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?