Apple’ın 18W Adaptörü için Yol Haritası Belli Oldu

0
73

2018 iPhone modellerinin tanıtımına kısa bir süre kaldı. Beklenen yeni modellerin Eylül ayında satışa çıkması yönünde. Yeni modellerin Eylül ayında satışa çıkmasıyla beraber 2018 iPhone modelleri için beklenen tüm detaylar ortaya çıkmış olacak. Zaman zamanda yeni akıllı telefon modelleri için ortaya çıkan özellikleri aktarmaya devam ediyoruz. İşte bu noktada yeni bir sürpriz daha var. Bu kez ortaya çıkan gelişmeler 18W hızlı şarj adaptörüyle alakalı. Apple’ın yeni şarj cihazlarının yol haritası ortaya çıkmış durumda. Markanın yeni modellerde nasıl bir strateji izleyeceğine bakalım.

18W Adaptörleri Sadece Yeni Modellerde Bulunacak

Ortaya çıkan bilgilere göre 18W adaptör modellerinin sadece yeni iPhone serisine özgü olarak geldiğini göreceğiz. Aslında tam olarak durum bu değil. 18W adatörler ilk 1 sene için sadece 2018 model iPhone modellerinde yer alacak. 2018 iPhone serilerinin kutusundan bu adaptörler çıkacak. Ancak 2017 ve daha eski modeller için eski adaptörlerin kullanımı devam edecek. Kutudan da yine eski adaptörlerin çıktığını göreceğiz.

18W Adaptörleri

2018 modellerinin kutusundan çıkacak olan adaptör modellerinin 18W olması, hızlı şarj desteğinin gelişmiş bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Ancak dediğimiz gibi eski serilerin kutularında bu cihazları görmek mümkün olmayacak. Asıl ilginç olan, 2017 model kullanıcılarının harici olarak da 18W adaptörlerini alamayacak olması. Dediğimiz gibi 1 sene için bu modelleri almak mümkün olmayacak.

Apple’ın muhtemelen stok sorunlarıyla karşılaşmaması adına böyle bir yola başvurduğu konusunda bilgiler var. 2019 yılında ise 18W adaptör modellerinin harici olarak da satılması bekleniyor. Fakat bunun için kesin bilgileri alamadık. Muhtemelen Apple’ın tanıtımları sonrasında net bilgiler ve bu konuda açıklamalar paylaşılacaktır. Tanıtımlardan sonra, konuyu daha detaylı bir şekilde ele alacağız. Özellikle eski iPhone kullanıcıları için yol haritasını detaylı bir şekilde ele almak gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Üretiminde Önemli Değişiklik

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 İmzaları Kapatıldı! Geri Dönüş Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?