Apple’ın 10.5 İnç iPad Sürprizi Geliyor

0
66

Apple’ın en geniş kapsamlı etkinliklerinden biri olan WWDC 2017 için artık sadece sayılı zamanlar kaldı. Yayınlanan davetiyelerle beraber 5 Haziran tarihinde yapılacağı da kesinleşen WWDC 2017 etkinliğinin her zamandan daha büyük sürprizler barındıracağı da belirtiliyor. Özellikle iPhone 8 öncesinde Apple’ın diğer kategorilerde yeni ürünleri piyasaya sürdüğünü görmek mümkün olabilir. Öncelikle tabi ki etkinliğin gündem konusu yeni işletim sistemi iOS 11 olacak ama bunun dışında kesinlik kazanmayan birçok yeni iddiada iOS 11’i bile bastırabilecek yeniliklerin geleceği yönünde. Son iddialara göre markanın etkinlikte uzun süredir beklenen iPad serisini yayınlayacağı belirtiliyor.

10.5 İnç iPad Tanıtımı Gerçekleşebilir

WWDC 2017 etkinliğinde daha çok yazılım alanında yenilikler yapılacak bunu biliyoruz. Fakat son gelen iddialarda yer alan 10.5 İnç iPad tanıtımı yapılacak olursa yazılım yenilikleri bile gölgede kalmış olacak. Peki bu iddiaların çıkış nedeni ne? Tabi ki Apple’a yakın kaynaklar tarafından gelen iPad üretim süreci takvimi.

10.5 İnç iPad

Belirtilen detaylara göre 10.5 İnç iPad modelinin üretimine Nisan ayında başlandı. Apple’ın Nisan ayında üretime başlamış olması demek yeni seri tabletlerin hazır olması demek. Böyle bakıldığında Apple’ın yeni seri tabletlerini tanıtması için bir engel olmadığını görebiliyoruz. Nisan ayı içerisine üretime geçtiği belirtilen tabletlerin zaten tanıtımı da geciktiği için artık Apple’ın bir fark oluşturarak tanıtım yapacağı görüşü iyiden iyiye güç kazanmış durumda.

WWDC 2017 Başka Nasıl Sürprizler Sunacak?

Bunun dışında etkinlikte sadece 10.5 İnç iPad modelinin de tanıtılmayacağını ekleyelim. Aynı zamanda Apple’ın Siri hoparlör adı verilen yeni bir akıllı ev asistanını da tanıtacağı bekleniyor. Dokunmatik ekranla beraber gelerek bu alanda bir ilk olacak olan yeni seri hoparlörlerin ne gibi farkları olacak?

Amazon Echo ve Google’ın sistemlerine rakip olabilecek mi? Bunları etkinlikte yapılan tanıtım sonrasında göreceğiz. Fakat kesin olan bir şey var bir süredir sessizliğini koruyan Apple’ın Galaxy S8 gibi dev bir rakibe karşılık iPhone 8 öncesinde hem yeni işletim sistemi hem de yeni ürünleriyle göz dağı vermeye çalışacak. Ne kadar başarılı olacak tartışılır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?