AppleID’yi kalıcı olarak silme

0
66

Bu yazımızda “Apple kimliği kalıcı olarak nasıl silinir?” konusunu ele alacağız. Artan dolar kuru nedeniyle iPhone’lar artık eskisi kadar kolay satın alınamıyorlar. Bu yüzden birçok iPhone kullanıcısı yeni alacağı telefon için uygun fiyatlı Android modelleri tercih ediyor. Apple’ın ekosisteminden çıkanlar için AppleID’yi kalıcı olarak silmek gerekebilir.

Birçok sebeple Apple kimliğini silmek istiyor olabilirsiniz. Ancak Apple kimliğini kalıcı olarak silmeden önce yeterli önlemleri aldığınızdan emin olmalısınız. AppleID’yi sildiğinizde, o Apple kimliğine bağlı tüm Apple hizmetlerine, aboneliklere ve satın alma işlemlerinize (kitaplar, filmler, müzikler vb..) artık ulaşamayacaksınız. Ayrıca iCloud’da saklanan yedeklerinize, fotoğraf, video, belge vb.. verilerinize de artık erişemeyeceksiniz. iMessage, FaceTime ve Mail uygulamasındaki verilerinize de artık erişemeyeceksiniz.

Bazılarının aklına zaten Android’e geçeceğim. Apple kimliğimi silmesem bile zaten o bilgilere artık ulaşamayacağım gibi bir önerme gelebilir. Ancak Apple kimliğinize erişmek için bir iPhone’a ihtiyacınız yok. Herhangi bir web tarayıcısından veya bilgisayardan da Apple hesabınıza, iCloud hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Not: Apple Kimliğini kalıcı olarak silme işlemine başlamadan önce, tüm Apple cihazlarında hesabınızdan çıkış yapın.

Apple kimliği kalıcı olarak nasıl silinir?

Apple kimliğini sildiğinizde nelerle karşılaşabileceğinizi bildiğinize göre hala devam etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak Apple kimliğini kalıcı olarak silebilirsiniz.

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcında “Apple’ın veri ve gizlilik” sayfasını açın.

Adım 2: Kalıcı olarak silmek istediğiniz AppleID ile giriş yapın.

Adım 3: Açılan sayfada, “Hesabınızı Silin” altında yer alan “Hesabınızı Silme Talebinde Bulunun” seçeneğini tıklayın. İki faktörlü doğrulama istenirse, telefonunuza gelen kodu girin.

Adım 4: Hesabınıza sildiğiniz zaman neler olacağı yazıyor. Okuduktan sonra hesabınızı neden sildiğinize dair seçeneği işaretleyin.

Adım 5: Koşulları kabul edin. İşleme devam edin.

Adım 6: Bir sonraki ekranda hesabınızla ilgili bilgiler nasıl alacağınızı belirleyin. Devam butonuna basın.

Adım 7: Bu aşamada size Apple destekle görüşmek isteme ihtimalinize karşı bir erişim kodu verilecek. Bu kodu bir yere kopyalayın.

Adım 8: Bu sayfada size az önce verilen erişim kodu sorulacak. Bu kodu girin. Devam butonuna basın.

Adım 9: Son aşamada, hesabınızın silinmesini onaylamanız istenecek. Son olarak “Hesabı Sil” butonuna basın.

Apple kimliğimi tamamen silebilir miyim? (Çözüldü)

İşlem bu kadar. Artık Apple kimliğiniz, içindeki verilerle birlikte tamamen silindi.

 

Önceki İçerikiPhone Memoji Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikApple Watch üzerindeki kırmızı x işareti ne anlama geliyor?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?