Apple’dan Ücretsiz Onarım Programı Müjdesi

0
628

Bir markanın ürünlerinde sunduğu özellikler ve teknolojiler bir yana markanın satış sonrası desteği de oldukça önemli. Yavaş yavaş küresel pazarda satış sonrası desteklerinde başarılı olan markaların öne geçmeye başladığını görüyoruz. Apple’da bu markalardan biri olarak biliniyor. Ücretler ver servis hizmetleri biraz pahalı olsa da yine de iyi bir satış sonrası desteği veriliyor.

Diğer dev markalarda olduğu gibi Apple tarafından da zaman zaman özel onarım programları da başlatılıyor. Özellikle Apple ürünlerinde yaşanan bazı küresel sorunlar nedeniyle başlatılan onarım programlarını sık sık görüyoruz. Fakat son başlatılan onarım programı biraz daha farklı. Bu kez bir destek için onarım programı başlatıldı.

Japonya’da Yaşanan Sel Felaketi İçin Apple Desteği

Firma kısa süre önce yaptığı açıklamada Japonya’da yaşanan sel felaketinin mağdurlarına güzel bir haber verdi. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketi için yapılan açıklamada, öncelikle ölenlerin üzüntüsü dile getirildi. Japon halkına başsağlığı dilediğini açıklayan Apple yetkilileri, yaraları sarmasa da Japon halkının yanında olduklarını göstermek için onarım programını başlattı.

Söz konusu onarım programı tüm Apple ürünleri için geçerli olacak. Onarım programı kapsamında markanın sudan etkilenen tüm cihazları bedelsiz bir şekilde onardığı görülecek. Cihazların onarımı için hiçbir ücret ödemek gerekmeyecek. Üstelik kullanıcıların sel felaketinden etkilenen cihazları Apple’a ulaştırmaları da oldukça kolay olacak.

Apple

Firma yaptığı açıklamada bunun için sadece yetkili servislerle iletişime geçmenin yeterli olacağından bahsetti. Kullanıcıların cihazlarını isterlerse kurye ile isterlerse de kargo ile Apple yetkili servislerine ulaştırması mümkün olacak. Servise ulaşan cihazların hemen sonrasında onarıma başlayacağı açıklandı. Yine kullanıcılara bu cihazlarda ücretsiz olarak ulaştırılacak.

Herhangi bir ücret ödemesi yapmak gerekmeyecek. Tüm Apple ürünleri için geçerli olacak olan programın tek şartı, ürünün kullanıcıya ait olduğunu kanıtlamak olacak. Bir belge ya da seri numara bunun için yeterli olacaktır. Dikkat çeken onarım programı Apple’ın övgü dolu mesajlar almasını da sağlamış gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.1.1 güncellemesi yayınlandı

İlginizi Çekebilir: Full Active LCD Ekran Kullanacak iPhone Modeli Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?