Apple’dan öğrencilere ve eğitim çalışanlarına indirim

7
9895

Öğrenciler, öğretmenleri, öğretim görevlileri hatta eğitim alanında çalışan herkes, doğrudan Apple Store for Education’dan ucuz Mac donanımı satın alabiliyor veya Apple Müzik’e yüzde 50 daha ucuz bir abonelik elde edebiliyor.

Bir öğrenci, öğretmen ya da öğretim görevlisi iseniz, Apple’ın eğitim indiriminden yararlanarak çok fazla para tasarrufu yapabilirsiniz.

Apple eğitim pazarına girmek için istekli ve öğrenciler, şirket için büyük bir pazar. Bu amaçla, Apple’ın Mac bilgisayarlarında ve iPad’lerinde yüksek bir indirim sunan ayrı bir eğitim mağazası var.

Çoğu Apple müşterisi, eğitim mağazasının farkında değildir veya onlar için geçerli olduğunu düşünmezler. Apple, eğitim ağını oldukça önemser ve kolayca eğitim mağazasından bir Mac veya iPad alabilir ve indirim yaptırabilirsiniz.

Apple eğitim indirimi nasıl alınır?

Apple eğitim indirimi için kimler için geçerli?
Eğitim ortamında çalışan herkes Apple bilgisayarlarda indirim yapmaya hak kazanır. Sadece öğrenciler, öğretmenler ve öğretim görevlileri ile sınırlı değil, idari çalışanlar ve diğer personel üyeleri de kapsam içinde. Kısaca, bir okul, üniversite veya üniversite için çalışan herkes indirimden yararlanabiliyor.

Okul çocuklarının ebeveynleri (kendileri için alışveriş yaptıklarında) hak kazanmazlar, ancak çocuğunuz için eğitim masasından indirimli bir Mac alabilirler.

Apple’ın öne sürdüğü şartlar ve koşulları şu şekildedir:

“Apple Store for Education” kapsamında satın almak için, öğretmenler, personel, öğrenciler ve ebeveynleri olmanız gerekiyor.

Herhangi bir eğitim kurumu çalışanı – Türkiye’de ki bir kamu ya da özel eğitim kurumundaki çalışanlar yararlanabilirler.

Ortaöğretim sonrası öğrenciler – Türkiye’de bir üniversite içine giren veya kabul edilen öğrenciler satın alma hakkına sahiptir.

Ortaöğretim sonrası öğrencilerin ebeveynleri – Şu anda Türkiye’de bir kamuya açık veya özel orta öğretim sonrası eğitim kurumu içine giren veya kabul edilen bir öğrencisi olan ve  çocuğu adına satın alan ebeveynler satın alma hakkına sahiptir.

Apple’dan öğrenci indirimi nasıl elde edilir?

Bir eğitim indirimine hak kazandığını düşünüyorsanız, Apple Store for Education’ı ziyaret etmelisiniz.

Apple Education Store’a kayıt olmak kolaydır – e-posta adresinizi ve bir şifrenizi, ardından adınızı, kurumunuzu, çalışma alanınızı, çalışma yılınızı ve dersin uzunluğunu girin. Kimliğinizi kanıtlamanız gerekecek.

Kendiniz veya çocuğunuz için değil, kurumun kendisi (öğrencilerin üzerinde çalışmak için) için bir Mac satın almayı düşünüyorsanız, sizin için ayrı bir eğitim mağazası var. Bu mağazaya gitmek için tıklayın. Herhangi bir satın alma işlemi yapabilmeniz için önce Apple’a kayıt yaptırmanız gerekir. Alternatif olarak, Apple’ı 00800 448 829 873 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Öğrenciler ve eğitim çalışanları için Apple’ın indirim oranları nasıl?

MacBook Air, 4069 TL’lik normal fiyattan farklı olarak Eğitim Mağazasından 3824 liradan başlıyor. MacBook Air’i Eğitim Mağazasında buradan görebilirsiniz.

12 inç MacBook, 5309 TL ‘den 4990 TL’ ye düşüyor. MacBook’u Eğitim Mağazasında buradan görebilirsiniz.

Retina Ekranlı MacBook Pro, IMac ,Mac Pro, Mac mini gibi birçok farklı Mac modelini Eğitim Mağazasında burada bulabilirsiniz.

Aynı zamanda iPad için de öğrenciler ve eğitim çalışanları için Apple indirimleri söz konusu..

Örneğin iPad Pro modeli normal Apple mağazasında 2249 TL’den başlarken (12,9 inç), Eğitim mağazasında bu fiyat 2159 TL’ye düşüyor.

Aynı şekilde diğer ürünlerde de öğrenciler ve eğitim çalışanları için indirimler söz konusu.

 

 

Önceki İçerikiPhone 7s/ iPhone 7s Plus Türkiye çıkış tarihi
Sonraki İçerikiOS 10.2 Developer Beta 7 Yayınlandı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

7 YORUMLAR

 1. Geçen sene Bimeks’ten 5 yıl garantili aldığım MJVG2TU/A Macbook Air’ i satıp 13” Macbook Pro almayı düşünüyorum ama hangisini alacağıma karar veremedim, (bir de tabi Air’imi satmam gerek ?)
  Fatih bey sizce hangi Macbook Pro’yu alayım ?
  Dokunmatik bar olmayan mı ? Dokunmatik barlı olanmı ? yoksa MF840TU/A olan geçen seneki modeli mi ?

 2. Şuanda hem normal satış fiyatı hem de education satış fiyatı aynı olarak gözüküyor site de? Neden? Üye olunca mı değişiyor fiyat?

 3. Meb de ogretmenim kendim icin i phone 7plus 32gb almak istiyorum normal fiyati 3.999 indirim alirsam nekadar oluyor?yuzde kac indirim?
  Indirim alma sartim nedir ?ogretmen belgemi gostermem yeterlimi?aciklarsaniz sevinirim.
  Tesk.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?