Apple’dan iPhone Sahiplerine Motosiklet Uyarısı

0
376

iPhone ve diğer birçok ürünü hakkında Apple’ın zaman zaman uyarılar yayınladığını biliyoruz. Buna daha önce birçok kez şahit olduk. Kimi zaman telefonların nasıl şarj edileceği konusunda kimi zaman MacBook modellerinin kullanımı konusunda yani dönem dönem çeşitli uyarılar gelmekte. Bu kez yeni uyarı ise iPhone kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Özellikle iPhone sahibi olan motosiklet kullanıcılarının bu uyarıya dikkat etmesi gerekiyor. Peki Apple tam olarak ne konuda uyarıda bulunuyor? iPhone sahiplerinin neler yapması lazım?

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Maketleri de Gözüktü

iPhone Telefonları Yüksek Titreşimden Uzak Tutun

Apple uyarısında iPhone akıllı telefonlarının yüksek titreşimden uzak kalması gerektiğini söylüyor. Paylaşılan belgeye göre, iPhone modellerinin içerisinde yer alan OIS sensör yüksek titreşime belli bir süre maruz kaldığı zaman bozulmalar yaşayabiliyor.

OIS sisteminde yaşanan bu bozulmalar ise telefonun kamerasının çekim kalitesinin bozulmasına neden oluyor. Kameralar net çekim yapamıyor ve bir süre sonra kalitenin giderek bozulmaya devam ettiğini görüyoruz.

Peki motosiklet kullanıcıları neden uyarılıyor. Bunun nedeni en çok titreşimin motosiklet gidonlarında kullanılan telefonlardan kaynaklı olması.

Sürücüler telefonlarını motosikletlerin gidonlarına takıyor. Motorun oluşturmuş olduğu yüksek titreşim ise doğrudan telefonu etkiliyor ve telefon yüksek güçlü motosiklet modellerinde sürekli yüksek titreşime maruz kalıyor.

iPhone

Bu durumda da Apple’ın söylediği gibi telefonun kamerasının bozulması durumu ortaya çıkıyor. Haliyle Apple, motosiklet kullanıcılarını böyle bir duruma karşı uyarıyor. Yayınlanan belgeden anladığımız bu.

Tabii ki her ne kadar uyarı motosiklet kullanıcıları için yapılıyor olsa da aslında genel olarak dikkatli olmak lazım. Sadece iPhone değil diğer akıllı telefonlar için de geçerli bir durum var. Telefonlar dayanıklı bir şekilde üretilse dahi, uzun süre yüksek titreşime maruz kalması durumunda birçok modelde benzeri bozulmalar meydana gelebilir.

Bazı markaların buna karşı özel ürünleri de var. Askeri şartlara dayanıklı akıllı telefonlar üretiliyor ve titreşime sürekli dayanıklı olduklarını görüyoruz. Ama bu durum günlük kullanım için üretilen akıllı telefonlar için çok geçerli değil.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Maketleri de Gözüktü
Sonraki İçerikiPad Pro Face ID Nasıl Ayarlanır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?