Apple’dan iPhone 12’yi İşaret Eden Önemli Düzenleme

0
416

Yarın Apple’ın uzun süredir beklenen büyük tanıtım etkinliği var. Eylül ayında bir etkinlik yapar mı yapmaz mı diye konuşurken firmanın kesinleştirmiş olduğu etkinlik, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Etkinlik olacak kesin ama hala kesin olmayan ve bir o kadar tartışılan bir konu var. O da beklenen Eylül etkinliğinde iPhone 12 serisinin tanıtılıp tanıtılmayacağı.

Büyük bir kesim etkinlikte telefonların tanıtılmayacağını iddia ediyor. Ünlü analistler Jon Prosser gibi isimler, bu etkinlikte sadece Apple Watch serilerinin ve iPad modellerinin geleceğini açıkladı. iPhone 12 serisinin hazır olmadığı söylendi. Hatta yeni telefonların tanıtılmayacağı iddiaları daha ağır basmaya başladı. Fakat bugün öyle bir hamle ortaya çıktı ki beklentiler bir anda değişti.

Apple, Resmi YouTube Kanalından iPhone 11 Videosunu Kaldırdı

Yine analistler tarafından paylaşılan ve sonrasında keşfedilen düzenlemeye göre Apple 1 yıldır yayında olan iPhone 11 videosunu kaldırdı. Video “iPhone 11 Introduction” ismiyle yayındaydı ve bu videoda iPhone 11 akıllı telefonlarının yapısı anlatılıyordu.

Yaklaşık olarak 3 dakikalık olan video, bizim de incelemelerimizde paylaştığımız ve telefonun tasarımını da gösteren bir videoydu. Apple’ın bu videoyu tamamen kaldırdığı görülüyor. Bunun yerine Selena Gomez ile yapılan ortaklık sonucunda çekilmiş olan videolara bir yönlendirme yapılmış durumda.

Apple’ın eski akıllı telefon konumuna düşecek olan iPhone 11 serisinin bir nevi tanıtım videosunu kaldırmış olması, iPhone 12 modellerinin tanıtılacağı ihtimalini arttırmaya yetti. Şimdi analistler ikiye ayrılmış durumda.

Bir grup diyor ki video kaldırıldığına göre kesin olarak yeni akıllı telefonların tanıtımı yapılacak. Bir kısım diyor ki bu sadece bir düzenleme ve tanıtım Ekim ayında yapılacak. Bu tanıtımda sadece Apple Watch ve iPad modelleri için yenilikler gelecek. Hangi iddiaların doğru olduğunu yarın göreceğiz ama açıkçası böyle bir video düzenlemesinin yapılması, yeni telefon serisinin geleceğinin işareti.

Belki tüm iPhone 12 modelleri tanıtılmayabilir ama temel modellerin tanıtımının yapılacağını düşünüyorum. Bu benim kendi düşüncem ama yarın tanıtımı takip edeceğimizi de ekleyelim. Bilgileri vereceğiz.

Önceki İçerikApple’da Tim Cook’un Yerine Gelecek İsim Açıklandı
Sonraki İçerikSaudi Aramco Yeniden Apple’ı Geçti
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?