Apple’da Yine Mesaj Sorunu Ortaya Çıktı

0
102

Kısa süre önce Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarında mesaj uygulaması bölümlerinde kullanıcıların belli başlı sorunlar yaşamasına neden olan bir mesaj sistemi duyurulmuştu. iPhone akıllı telefonlara gönderildiğinde mesajlar uygulamasında çökme yaşanmasına neden olan mesaj sorunu uzun süre konuşulmuştu. Hatta Apple’ın mesajlar uygulamasında soruna neden olan bu mesajlar için açıkları kapattığı ve buna rağmen yeni yöntemlerle beraber yine mesaj uygulamasının hatta telefon kitlenmesine neden olan mesajların ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Tam iPhone telefonlarının mesajlar uygulamasında çökmelere neden olan mesajlar unutulmaya başlandı derken söz konusu mesajların bir örneği daha ortaya çıktı.

Yine Uygulamanın Çökmesine Neden Oluyor

Yeni ortaya çıkan sorunun kaynağı ise bu kez çok kısa bir metin dizisi. Sadece üç farklı simgenin yan yana getirilip gönderilmesi ile ortaya çıkan sorunda mesajı gönderdiğiniz kullanıcının telefonu bir süreliğine kilitleniyor.

iPhone

Bayrak, 0 ve gökkuşağı simgeleri ile ortaya çıkan sorunda diğer mesajlarda olduğu gibi bu mesajlar uygulamasında yaşanan çökmeyi gidermek için illa ki telefonu sıfırlamak ya da servisi götürme gibi işlemlere gerek yok. Şöyle ki bu sefer ortaya çıkan mesaj türü sadece anlık olarak telefonun kitlenmesine neden oluyor. Hem mesajlar uygulamasını hem de telefonun ana sisteminde çökmelere neden olan mesajların bir kez daha gündeme gelmesi aslında yine gözleri Apple’a çevirdi.

Apple Yeni Önlemler Alacak Mı?

Öncelikle şunu ekleyelim söz konusu mesaj ile beraber telefonun kitlenmesi için hem mesajı gönderen kullanıcının hem de mesajı alan kullanıcının iOS 10 ve üzeri bir işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlar olması gerekiyor. iOS 10 ve yeni güncellemelerinde böyle bir sorunun yaşanabiliyor olması ise aslında yeni bir soruyu daha ortaya çıkardı. Acaba iOS 10 işletim sistemlerinde güvenlik açığı mı söz konusu? Mesajlarla çökme durumu bundan mı yaşanıyor? Gibi sorunların cevabını verecek olan taraf tabi ki Apple.

İLGİLİ HABER:  Mesaj Sorunu İçin Apple Yeni Önlemler Alıyor

Süreli bu konuda da yayınladığı güncellemelerle geçmiş dönemlerde yaşanan sorunların önüne geçen Apple’ın bu yeni durum içinde mini bir güncelleme yayınlaması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?