Apple’da Tim Cook’un Yerine Gelecek İsim Açıklandı

0
484

Apple’ın en başarılı olduğu alanlardan birisi yönetim. Firma iyi ürünler sunuyor, kaliteli donanımlar geliştiriyor ama tek başarına bu yeterli değil. Başarılı ürünler, ilgi gören teknolojiler bir yana markanın yönetimi de çok başarılı.

Tim Cook önderliğinde Apple’ın yönetimi o kadar başarılı ki bu yönetim kadrosu sayesinde doğru stratejilere adım atıldı ve doğru stratejiler de beraberinde başarıyı getirdi. Başarısına başarı katan Apple’ın en son marka değerini de 2 trilyon dolara çıkardığını gördük.

Burada en yetkili isim ise tabii ki CEO Tim Cook. Ünlü CEO’nun Apple’a getirileri oldukça fazla. Şu an firma başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor ve yönetim de oldukça başarılı ama ya sonrası ne olacak? Tim Cook sonrasında markanın durumu ne olacak?

Tim Cook, Yerine Gelecek İsmi Açıkladı

Ünlü CEO’nun markadan ayrılma ya da uzaklaşma gibi bir niyeti bulunmuyor. Bir süre daha markanın yöneticiliğini yapacağı kesin ama bu garanti de verilemiyor. Yani Tim Cook’un başına bir şey gelir ya da markadan ayrılmak zorunda kalırsa, yerin gelecek olan isimlerin seçilmesi gerekiyor.

Bu seçimi yapan da bizzat Tim Cook oldu. Ünlü CEO tarafından yapılan açıklama ile kendisinin yerine gelecek isim belli oldu. Buna göre ünlü ismin yerine gelecek olan yönetici Jeff Williams olacak.

Apple Watch gibi çok önemli bir ürünün geliştirilmesinde rol alan operasyon şefi Jeff Williams, ünlü yöneticinin yerine gelecek olan CEO olarak görev yapacak. Firmanın sadece CEO değişikliği yapması önemli değil.

Tim Cook

Bunun yanında diğer yönetici kadrosunun da yerleşmesi gerekiyor. Diğer yönetici kadrolarının içerisinde yer alacak isimler ise Eddy Cue, Greg Joswiak ve Craig Federigihi olacak. Eğer olur bu değişiklik gerçekleştirilecek olursa, bu durumda operasyon şefi görevine gelecek olan isim ise Priya Balasubramaniam ve Sabih Khan isimlerinden biri olacak.

Yapılan açıklamalar gösteriyor ki Apple 1-2 yıl ötesini değil 10-20 yıl ötesini düşünüyor. Yönetim kadrosunun güçlü tutulması, markanın geleceğe yönelik adımlarını gösteriyor. Anlayacağınız iş sadece yeni iPhone modelleri tanıtmakla bitmiyor. 🙂 İşin ucunda çok yönlü bir planlama var.

Önceki İçerikApple One Abonelik Servisi iOS Kodlarında Boy Gösterdi
Sonraki İçerikApple’dan iPhone 12’yi İşaret Eden Önemli Düzenleme
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?