Apple’a Özel Kablosuz Şarj Cihazı Logitech POWERED

0
147

Kablosuz şarj teknolojisi, son yıllarda bir hayli geliştirilen bir teknoloji olarak görülüyor. Her ne kadar uzaktan şarj sistemi henüz yerleşmemiş olsa da birçok markanın akıllı telefonlarında söz konusu özelliği kullanıma sunduğunu görüyoruz. Yeni çıkan amiral gemisi modellerinde de bu teknoloji neredeyse standart hale geldi. Her ne kadar geç de olsa Apple da kablosuz şarj sistemlerine geçiş yapan markalardan bir tanesi. 2017 yılında yayınlanan iPhone 8 serisi ve iPhone X modelleriyle beraber bu döneme giriş yapıldı. İşte Apple’ın bu alanda yeni bir girişimi daha var. Bu kez Logitech ile ortak bir çalışma yapıldı ve Logitech POWERED cihazı duyuruldu.

Logitech POWERED Neler Sunuyor?

Bir kablosuz şarj cihazı olarak gösterilen Logitech POWERED serisinin, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonlarına tam uyum sağladığı görülüyor. Her üç modele de tam uyum gösteren Logitech POWERED kablosuz şarj standı, 7.5 W güç destekli bir cihaz. 7.5W değerinde şarj sunan cihazın, telefonları oldukça hızlı bir şekilde şarj edebildiği de açıklandı.

Telefonları ister yan konumda isterseniz de dik konumda şarj etmenizi sağlayan stant, Qİ destekli cihazlar içinde şarj desteği sunuyor. Fakat bu tür cihazlarda Logitech POWERED 5W seviyesine kadar şarj sunabiliyor. 7.5W gibi bir değere ulaşılamıyor.

Logitech POWERED

Güvenliği üst düzey olan özel bir kablo ile korunan Logitech POWERED, Apple’ın resmi cihazı olan AirPower serisine bir alternatif olarak sunulacak. Bu alternatif cihazın fiyatı ise 70 dolar olarak açıklandı. Apple’ın resmi kablosuz şarj cihazı ise hala satışa çıkmış değil.

Fakat bu cihazın Logitech POWERED serisinden biraz daha pahalı bir cihaz olacak. Hal böyle olunca Logitech POWERED modelinin genel satışlarda daha fazla dikkat çekmesi bekleniyor. Muhtemelen yeni iPhone modellerine de tam uyum gösteren bir kablosuz şarj cihazı modeli söz konusu.

İlginizi Çekebilir: Airpods Sürpriz Bir Şekilde İndirime Girdi

Önceki İçerikAirpods Sürpriz Bir Şekilde İndirime Girdi
Sonraki İçerikApple Watch 3 Yüzme Uygulamaları Koleksiyonu
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?