Apple Yüz Kalkanları Üretiyor

0
80

Ülkemizin de içerisinde bulunduğu birçok ülkeyi etkisi altında alan koronavirüs tehditleri devam ediyor. Dünya genelinde virüsün bulaştığı insan sayısında sürekli olarak artış yaşanıyor. Özellikle son birkaç aydır çok ciddi artış rakamlarını görüyoruz.
Virüsün doğrudan etki ettiği ülkelerden biri olan Amerika’da durumdan oldukça kötü etkilenen ülkeler arasında yer alıyor.

300 binin üzerinde bulaşmanın gerçekleştiği ve binlerce kişinin öldüğünün bilgisi verilen salgın için Apple da harekete geçti. Apple’ın yaşanan kriz için yeni bir destek paketi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Buna göre yakın bir süre sonra Apple’ın yüz kalkanlarını sunduğunu görmek mümkün olacak.

Apple Maske Üretimine Başladı

Ülkede yaşanan virüs salgını nedeniyle Apple’ın ABD genelinde 20 milyona yakın maske bağışında bulunduğu açıklanmıştı. Yetkililere yapılan teslimatla beraber Apple’ın N95 cinsi maskeleri sunmaya devam edeceği de duyurulmuştu.

Bu yönde bir karar verilmesinin ve bağış yapılmasının hemen ardından Apple’ın yeni bir hazırlık içerisinde olduğu duyuruldu. Bu kez markanın yüz kalkanı adı verilen ve kullanıcıları doğrudan koruyacak olan bir maske üzerinde çalıştığı açıklandı.

3D yazıcılarla üretilen maskelere oldukça benzer tasarımı bulunan yüz kalkanı adı verilen maskeler için de ilk etap üretimlerinin başladığı duyuruldu. İlk parti için yapılan üretimin hemen ardından şu an için 1 milyon adet yüz kalkanının üretileceği bilgisi de verildi.
Konu hakkında bilgileri Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile duyuran Tim Cook, bu konuda ne kadar kararlı olduklarını da duyurud. Tıp uzmanları ve yetkililerle beraber çalışmayı sürdürdüklerini de belirten Tim Cook, bu haftanın sonuna kadar tüm maskelerin üretiminin tamamlanmasını beklediklerini duyurdu.

Sadece Apple değil, bunun yanında Apple’ın tedarikçilerinin de aynı şekilde maske üretimine katkı sağladığını da ekleyelim. Bundan sonraki süreçte Apple’ın daha özel bir çalışma yapıp yapmayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Fakat bu alanda markanın daha farklı atılımlar içerisine girmesi de olası gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiPhone 9 Bu Kez Alışveriş Sitesinde Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 11 Fiyatlarında İndirim Kararı Alındı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?