Apple, Yenilenmiş iPhone Sattığı Ülkelerin Sayısını Arttırıyor

0
278

Apple’ın yenilenmiş ürün stratejisi olarak devam ettirdiği bir strateji var. Marka, sıfır ürünler sattığı gibi kullanılmış ama yenilenmiş olan cihazlar da satıyor. Markanın yenilenmiş ürünleri içerisinde en çok satan ve ilgi çeken ürün grubu ise iPhone serisi akıllı telefonları. Yenilenmiş iPhone modelleri, sıfır iPhone modellerine göre biraz daha ucuz olduğu için kullanıcıların bir hayli dikkatini çekiyor.

Sistemin tek kötü yanı ise her yerde geçerli olmaması. Yenilenmiş olan iPhone modellerinin satışları şimdiye kadar sadece ABD genelinde yapılıyordu. Ama Apple bu konuda da adımlar atmaya başladı. Marka ürünleri sattığı ülkelere bir yenisi daha ekledi.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.1 Beta 1 Güncellemesi de Yayınlandı

Yenilenmiş iPhone Modelleri Kanada’da Satılacak

Bu zamana kadar sadece ABD içerisinde satışları yapılan yenilenmiş telefon modellerinin bundan sonraki dönemde Kanada içerisinde de satılacağı ortaya çıktı. Hatta yeni ürünler de listelenmeye başladı.

Kanada genelinde ürünlerin satılacak olması, önemli bir gelişme. Bu bizi neden ilgilendiriyor diyebilirsiniz. Ama şöyle bir durum var. Yenilenmiş iPhone akıllı telefon satışlarının ABD dışarısına çıkması beklenmiyordu.

Uzun zamandır sadece ABD içerisinde satış yapılması, bundan sonra böyle devam edecek görüşünü ortaya çıkarmıştı. Şimdi farklı bir bölgede daha satışların yapılması, Apple’ın destek verdiği ülkelerin sayısını arttırabileceğini işaret ediyor.

Yenilenmiş iPhone

Bu sene Kanada’da satışlar başlar bundan 2 sene sonra ülkemizde satışlar başlar. Bilemeyiz. Desteğin artmış olması güzel bir gelişme ve bu konudaki sınırı açtı diyebiliriz.

Yenilenmiş olan modeller için ek açıklamalar geldiği zaman ekleyeceğiz. Belki başlamışken birkaç bölge için daha satışların genişletilmesi durumu söz konusu olabilir. Şu an bunları bilemiyoruz ama böyle bir haberin gelmesi bile bizi sevindirdi.

Önceki İçerikiPhone 6s Bile iOS 15 Güncellemesini Aldı!
Sonraki İçerikiPhone 14 için İlk Tasarım İddiası Gündeme Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?