Apple Yenilenmiş iPhone 11 Satışlarına Başladı

0

Apple, belli dönemlerde ikinci el telefonları yenileyip yeniden satışa sunuyor. Genelde yeni bir seri tanıtıldığı zaman, eski serilerin yenilenmiş cihaz satışları başlatılıyor. iPhone 11 için de aynı durum oldu. iPhone 12 modelinin satışa çıkmasının üzerinden belli bir süre geçmesinden sonra yenilenmiş iPhone 11 modelleri satışa sunuldu.

Başta şunu belirtmek isterim ki şimdilik bu satışların sadece yurtdışı için geçerli olduğu görülüyor. Yani ülkemizde bu modelleri almak isterseniz üzgünüm ama yenilenmiş modelleri göremeyeceksiniz. Peki, Apple yenilenmiş olan bu iPhone 11 modellerinde nasıl bir avantaj sunuyor? Dilerseniz merak edenler için fiyatlara bakalım.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.3 Sürümüne Geri Dönüşler Kapatıldı!

Yenilenmiş iPhone 11 Fiyatları Nasıl?

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için yenilenmiş olan ürünler satışa sunulmuş durumda. Telefonların depolama kapasitesine ve serisine göre fiyatlar 100 ile 170 dolar arasında daha ucuz oluyor. Sonuçta bunlar yenilenmiş olan akıllı telefonlar.

Tamam Apple belli bir miktar garanti sunuyor ama tabii ki sıfır ürünler gibi fiyat koymak mantıksız. 170 dolara kadar indirimli fiyatlar var. Yenilenmiş iPhone 11 modellerinin en büyük sıkıntısı ise stok sorunları.

Apple’a geri gelen cihazlara bağlı olarak stoklar değişiyor. Telefonların renkleri değişiyor ve depolama alanları da değişiyor. Şu an stoklara baktığımızda birkaç farklı renk seçeneğinin sunulduğunu ve 64 GB ile 128 GB depolama seçeneklerinin olduğunu görüyoruz.

Yenilenmiş iPhone 11

Tabii ki bu cihazlarda da öyle onlarca stok olmuyor. Bazı renklerde ve depolama alanlarında sadece tek bir stok olduğunu bile görüyoruz. Stokların sınırlı olması nedeniyle, yurtdışında yaşayan takipçilerimizden yenilenmiş ürünleri almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğini belirtelim.

Eğer yeni bir cihaz olursa, Apple belli aralıklarla stokları yeniliyor ama bu da çok nadir oluyor. Yani denk gelirse indirimli bir şekilde telefonu almak gibi bir durum söz konusu oluyor. Tabii ki baştan söylediğimiz gibi telefonların belli bir süre garantisi veriliyor ve yine telefonlar kutu içerisinde geliyor. Ülkemizde de iPhone 11 için böyle bir uygulama yapılırsa, bilgi vereceğiz.

Önceki İçerikApple Glass için Fiyat Bilgisi Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikTelegram hesap silme (iPhone – Anroid)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?