Apple Yeni Ürünler İçin İlk Tüyoyu Verdi

0
51

Apple’ın çok kısa bir süre sonra bir dizi yeni ürün tanıtacağı konuşuluyor. İlk olarak markanın yeni seri tablet ürünlerini tanıtacağı düşünülse de tabletlerinin yanı sıra kırmızı iPhone 7 serilerinin ve yenilenmiş akıllı saatlerinde ortaya çıkacağı düşünülüyor. Aslında tanıtım olarak değerlendirdiğimiz yeni ürünler tam anlamıyla da tanıtım olarak ele alınmıyor. Çünkü Apple’ın bu sene tanıtım yapmayacağı sadece basın duyurusu sistemi ile yeni ürünlerini piyasaya çıkaracağını da duymuştuk. Basın duyurusunun ise bu hafta içerisinde yapılacağı belirtilmişti. Tüm bu açıklamalarla beraber sonunda Apple tarafından da bir doğrulama olmasa da beklenen hamle geldi.

Apple Online Store Bakıma Alınıyor

Apple’ın yeni seri ürünlerini tanıtmadan önce her sene uyguladığı bir sistem var. Marka yeni bir ürün tanıtacaksa tanıtımdan hemen önce satış mağazalarında güncellemelere gidiyor. Kullanıcılar ise bu güncellemeleri Apple Online Store üzerinden görüntüleyebiliyor. Zaten Apple tarafından da bu tür bir haber varsa daha önce online satış mağazasının bakıma alınacağı açıklanıyor. Planlı bakım olarak adlandırılan bu işlem genel Online satış sisteminde bakımda da kullanılsa da daha çok yeni bir ürün tanıtımı olmadan önce bu sistem ile karşı karşıya kalıyoruz.

Apple Online Store
Apple Online Store bakım açıklaması

Her yeni ürün tanıtımında karşılaştığımız durum son olarak bugünde ortaya çıktı. Tam Apple’ın bu hafta yeni ürünlerini tanıtacağını düşüncesinin ve iddialarının ortaya çıkmasından sonra Apple Salı günü itibariyle belli bir saat aralığında geçerli olmak üzere Apple Online Store servisini planlı bakıma alacağını açıkladı. Apple tarafından yapılan bu açıklama ile beraber markanın yeni ürünlerini satışa mı çıkaracağı konusunda günden oldu. Bakalım beklendiği gibi Apple’ın yeni ürünlerini görmek mümkün olacak mı? Yoksa sistemde yapılacak değişiklikler nedeniyle mi bakım çalışması göreceğiz?

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 7 eylül etkinliği- Canlı anlatım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?