Apple Yeni Patent Başvurusu İle Gündemde

0
40

iPhone 8 akıllı telefonlarıyla adından sıkça söz ettirmeye başlayan markan Apple şimdilerde yeni seri teknolojileri için patent başvuruları yapmaya başladı. Son olarak marka yeni seri akıllı telefonlarında kullanır mı bilinmez ama kablosuz şarj teknolojisine ilişin patent görselleri ortaya çıktı.

Apple’ın nasıl bir farkı yaratacağını ortaya koyan kablosuz şarj teknoloji birçok ilke de imza atılacağını gösteriyor. Yeni patent başvurusunda ortaya çıkan özellikler uzun süredir konuşulan teknolojilere de cevap niteliğinde. Hemen Apple’ın yeni seri patent görsellerine ilişkin detaylara geçelim.

Patent Görselleri Kablosuz Şarj Mesafesinin Değiştiğini Gösteriyor

Başvurusu yapılan yeni patent görsellerinde Apple’ın akıllı telefonlarının standart kablosuz şarj teknolojisinden farklı bir teknoloji barındırdığı görülüyor. Yeni şark teknolojisinde telefonun stant yüzeyine temas etmesine gerek kalmıyor. Yeni patent görsellerine göre kullanıcılar kısa süre içerisinde sadece WİFİ menziline girmeleri durumunda telefonlarını şarj edebilecek.

Apple-patent

Yeni teknoloji cihaza etki alanına girdiği anda çalışmaya başlıyor. Fakat her ne kadar yeni teknoloji etki, alanıyla beraber direk çalışabiliyor olsa da hem güvenlik hem de pil sağlığı açısından kontrolün kullanıcılara ait olacağı belirtiliyor.

Yani şarj alanına girse bile öncelikle kullanıcının söz konusu kablosuz şarj teknolojisini kullanmak için şarj işlemini telefondan başlatması gerekecek. Bunun dışında şarj cihazının kullanıcıların telefonlarını da tanıyacağı belirtiliyor. Kullanıcıların telefonları doğrudan şarj cihazı tarafından tanınacak ve bu sayede de farklı cihazlar için kullanım engellenmiş olacak.

iPhone 8 Akıllı Telefonlarında Kullanılır Mı?

Asıl merak edilen konu yeni patent başvurusuyla ortaya çıkan 5 metre mesafeye kadar kablosuz şarj imkanının iPhone 8 akıllı telefonlarına yetişip yetişmeyeceği. iPhone 8 şematik görselleri olduğu iddia edilen görsellere göre telefonların yeni nesil kablosuz şarj teknolojisini desteklemesi bekleniyor. Fakat ne kadar mesafe için kullanılabilecek? Cihaz iPhone 8 telefonlarla beraber mi gelecek? Başka herhangi bir seriyi destekleyecek mi? Gibi birçok soru da karşımıza çıkmıyor değil. Tüm bunların ise iPhone 8 sürecinde ortaya çıkacağını belirtelim.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?