Apple Yeni Ödeme Yöntemlerini Kabul Etmeye Başladı!

0
127

Son zamanların en popüler teknoloji devleri arasında yer alan Apple, Güney Kore de ki uygulamaları için yeni ödeme yöntemleri kabul etmeye başladı. Apple Yeni Ödeme Yöntemlerini Kabul Etmeye Başladı! Bu haberden sonra Apple kullananların gözü kulağı ödeme yöntemlerine çevrildi.

Apple, Güney Kore genelinde büyük uygulama mağazalarının alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesini gerektiren bir yasa için harekete geçti. Fiyatında hafif bir düşüş olmasına rağmen uygulamada olan işlemlerde hala kesinti uygulayan şirket, kendi ödeme sistemleri dışında bazı alternatifleri kullanmaktadır. Apple, en başta kurulan yasaya itiraz etmesinin hemen ardından sonunda %30 komisyonunu da %26 gibi oranlara düşürmeyi kabul etti. Bu yasanın açıklanmasının hemen ardından kısa süre sonra Play Store uyumluluk planı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: macOS’ta Sistem Verileri Nasıl Temizlenir?

Apple Ödeme Yöntemlerini Çeşitlendirdi!

dd

Apple Ödeme Yöntemlerini farklılaştırarak kullanıcıların alanlarını genişletmesine imkan tanımaktadır. Sevdiğiniz şeylerin ödemesini istediğiniz aygıtınızdan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Apple, ödeme yöntemlerinden herhangi birini ayarlayarak satın alabilirsiniz. Bu ödeme yöntemleri arasında Apple Hediye Kartı, mobil ödeme, banka kartı ve kredi kartı gibi seçeneklerden herhangi birini seçerek istediğiniz uygulamayı veya programı satın alabilirsiniz. Aynı zamanda aileniz için yaptığınız alımlar ve pek çok aboneliği de Apple aygıtınız üzerinden kolaylıkla yönetebileceksiniz.

Oyunlar, uygulamalar, müzikler ve daha fazlası için ödeme yapmanın en kolay yolunu seçerek siz de satın alabileceksiniz. Özellikle App Store üzerinden aldığınız aboneliği hemen her telefon, tablet, bilgisayar üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şimdilik Sadece Güney Kore’de

Kısa süre önce Epic Games Store alternatif ödeme yöntemlerini duyurmuştu. Bu konuda bir savaşa giren Apple, yapılan savaşı kaybetmişti. Fakat Apple cihazlarında yer alan uygulamalarda üçüncü taraf ödeme yöntemleri kullanılıyordu. Bu ülkelerden biri de Güney Kore oldu. Güney Kore’de Apple, ortaya çıkan bir yasanın hemen ardından politikasında değişiklik yaptı. Yapılan yazılı açıklamada Apple’ın üçüncü taraf ödeme yöntemlerine izin verileceği açıklandı. Elbette bu karar sadece Güney Kore de yer alan App Store için geçerli olacaktır. Satın aldığınız uygulamada ödeme yöntemlerinin de Apple tarafından onaylanmış olması şarttır. Bu uygulamanın şirketin politikasında ilk kez taviz verdiğini anımsatmasından dolayı, yeni bir küresel politika başlangıcı olacağı da tartışma konusu oldu.

 

Önceki İçerikmacOS’ta Sistem Verileri Nasıl Temizlenir?
Sonraki İçerikWhatsApp Aero Nedir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?