Akıllı telefon modelleri için açıklanan son rakamlarla beraber Apple’ın iPhone 7 serisi akıllı telefonlarının en çok satan model olmayı başardığı ortaya çıkmıştı. Apple’ın iPhone 7 serisiyle elde ettiği bu başarı markanın yeni bir döneme girmesini de sağladı. Bununla beraber her ne kadar şimdilerde iPhone 8 için çalışmalarını hızlandırmış olsa da Apple’ın iPhone 7 akıllı telefonlarını hala ön planda tuttuğunu da söylemek gerekiyor.

Özellikle telefonların yılın modeli olmasını sağlayan kamera özellikleri için sürekli yeni paylaşımlar yapılarak kullanıcıların dikkatleri çekiliyor. Bu noktada Apple bu gece itibariyle iPhone 7 kameraları için yeni bir bölüm oluşturdu. Resmi YouTube sayfası üzerinde açılan “How to Shoot on iPhone 7” bölümüyle beraber Apple iPhone 7 kameraları için bir nevi rehber videoları paylaşmaya başladı. Üstelik sadece YouTube kanalı üzerinden değil doğrudan Apple’ın resmi sitesinde de aynı başlıkla yeni bir bölüm açıldı.

iPhone 7 Kameraları İçin Yeni Videolar

Son seri akıllı telefonların kamera özellikleri hakkında kısa kısa bilgi verdiği gibi neyin nasıl yapıldığını da anlatan videolar Apple’ın bir nevi yeni rehber videoları oldu. Hemen videolara ve içeriklere geçelim.

İlk video “iPhone 7’de nasıl harekete geçilir?” başlığıyla yayınlanmış olan bir video oldu. Bu videoda iPhone 7 çoklu çekim modu anlatılıyor. Çoklu çekim modundan sonra çekilen fotoğrafların hareketli bir şekilde oynatıldığı video ilk rehber video oldu.

Paylaşılan ikinci video kısmında ise iPhone akıllı telefonlarda flaş olmadan nasıl çekim yapılacağı anlatılıyor.

Üçüncü video bölümünde ise dikey pano çekimi hakkında bilgiler veriliyor. Yine 40 saniyelik yayınlanan videoda da birçok bilgi bulmak mümkün.

Bir diğer video üzerinde ise yakın çekimin nasıl daha net bir şekilde yapılabileceği hakkında bilgiler verilmiş durumda.

İLGİLİ HABER:  Kardiyologlardan iPhone 12 için Önemli Bir Uyarı Geldi

YouTube kanalı üzerinden yayınlanan son videoda ise en çok beğeni toplayan portre modu hakkında bilgiler bulunuyor.

Apple iPhone 7 İle Nasıl Çekilir Bölümü Açtı

Yazımızda da belirttiğimiz gibi sadece YouTube üzerinden değil resmi site üzerinden de açılan yeni bölüm bir nevi Apple’ın rehber bölümü olmuş oldu. iPhone 7 kameralarının özelliklerini tek tek kullanıcılara aktarmak isteyen Apple’ın yeni bölümü şimdiden ilgi odağı olacak gibi. Eğer tüm bölüm hakkında bilmek istiyorsanız resmi sayfa aşağıdaki linkte belirtildi.

Sayfa Linki: iPhone 7 İle Nasıl Çekilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?