Apple Yeni Etkinliğini Duyurdu! Neler Tanıtacak?

0
243

Apple’ın Ekim ayı içerisinde yeni bir etkinlik düzenleyebileceği konusunda bazı iddialar vardı. Aslında beklediğimiz etkinlik Eylül ayında düzenlenmiş ve yeni akıllı telefonların tanıtımı gelmişti. Şimdi ise özel olarak düzenlenecek Ekim ayı etkinliği için resmi tarih geldi. Bu kez Apple’ın neler tanıtacağı konusunda da bilgilerin olduğunu söylemek lazım.

Peki yeni etkinlik tam olarak ne zaman düzenlenecek? En önemli olan ise etkinlik kapsamında gelecek olan ürünler hangileri olacak?

İlginizi Çekebilir: iOS 15.0.1 Batarya Testi – Pil Süreleri Değişti mi?  (iOS 14.4 Karşılaştırması)

Apple’ın Etkinliği 18 Ekim Tarihinde Olacak

Geçen ay Apple’ın takip eden analistler 12 Ekim tarihinde bir etkinlik düzenlenebileceğini söylemişti. Fakat bu iddia gerçek çıkmadı. 1 hafta kadar ertelenmiş olarak tanıtım için tarihin 18 Ekim olduğu açıklandı.

Yine Ekim ayı içerisinde ama 18 Ekim’de yapılacak olan tanıtımda bu sefer diğer kategorilerde ürünler gelmesi bekleniyor. Akıllı telefonlar ve akıllı saatlerin yanında tabletler de tanıtılmıştı. Şimdi ise tanıtılması beklenen seriler yeni bilgisayarlar ve aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor.

Bu noktada markanın tanıtıma çıkarması beklenen ürünler şöyle;

  • Yeni tasarımıyla AirPods 3 kablosuz kulaklık. Belki farklı bir şekilde de isimlendirilebilir.
  • 14 inç yeni MacBook Pro modeli. İçerisinde M1x işlemci olması bekleniyor.
  • 16 inç ekranlı yeni MacBook Pro yine içerisinde M1x işlemci kullanılması yönünde beklentiler var.
  • Yenilenmiş olan bir Mac Mini modeli. Bu modelde de M1X serisi işlemcilerin kullanılması ve tüm yeni modellerde işlemcilerin ortak olması beklentisi var.
  • M1X işlemcisi için tanıtım yapılmış olacak.

Apple, 18 Ekim

Hem yeni seri işlemcileri hem yeni bilgisayarlarını ortaya çıkaracak olan Apple’ın sunacağı tüm ürünleri sitemizde paylaşacağız. Daha başka hangi ürünleri göreceğiz ya da beklentiler ne kadar karşılanacak bunu çok kısa bir süre sonra öğreneceğiz.

Yeni bilgisayar modellerinin şimdiden çok iddialı özelliklerle gündemde olduğunu da hatırlatmak isterim. Sadece işlemci kısmında yapılacak olan değişiklikler bile büyük sürprizlerin geleceğinin işareti.

Önceki İçerikiPhone 13 Ekran Titreme Sorunu Nasıl Çözülür?
Sonraki İçerikiOS 15.0.2 ile Hangi Düzenlemeler Geldi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?