Apple Yeni Ekran Teknolojisi iPhone 8 İçinde Mi Ver Alacak?

0
59

Yeni teknolojileri üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalarını artıran Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı yeni bir patent görseli daha ortaya çıktı. Ekran teknolojisi konusunda alınan yeni patent görselleri ile beraber ortaya çıkan yeniş teknoloji ise Apple’ın en iddialı sistemlerinden biri olmaya aday. Öncelikle söz konusu teknoloji hakkında detayları paylaşalım. Daha sonra hangi seride yer verileceğinin detaylarına bakacağız.

Çok Daha Dayanıklı Cam Kullanımı

Görselleri ortaya çıkan yeni patentlere göre artık Apple’ın ekranları çok daha güçlü olacak. Düşmelere ve en önemlisi de çizilmelere karşı koruması olacak olan ekranlar bu şekilde artık kılıf kullanımına bile gerek kalmadan doğrudan akıllı telefonlarınızın ekranlarının korunması sağlanacak. Bu teknoloji Gorilla Glass serilerini bile geride bırakabilecek. Dayanıklılık bir yana dursun yeni ekranların benzersiz bir özelliği daha olacak.

Apple patentleri

Patent görsellerine göre asıl amaç ekranların dayanıklılığını attırmak değil. Bunun dışında Apple’ın yeni ekran patentlerine göre artık ekranlar içerisinde sorun algılama sistemi olacak. Bu sistem şöyle çalışıyor. Diyelim ki ekranın bir bölümü derin bir çizik aldı ya da ekranların bir bölümünde fiziksel bir arıza meydana geldi. Bu durumda doğrudan telefon ekranda bir sorun olduğunu algılayacak.

Benzeri bir teknoloji eski serilerde Home tuşu için kullanılmıştı. Home tuşu içerisinde bir arıza olduğunda iPhone ekranında servise gitmesi için bir uyarı mesajı gösteriliyordu. Benzeri bir sistem artık ekran teknolojileri için de konuşuluyor. Söz konusu ekran teknolojisinin tüm sorunları kolayca algılayabileceği belirtiliyor.

Bu Sistem Nasıl Bir Ayrıcalık Sağlayacak?

Söz konusu sistem ile kullanıcılar ekranlarında sorun yaşadıkları zaman anında uyarılabilecek. Ekranlar için uyarı mesajı alan kullanıcıların servise başvurması durumunda da artık çok kısa bir süre içerisinde serviste sorun anlaşılabilecek ve çözüm çok daha kısa bir süre içerisinde sağlanabilecek. Tüm bu ayrıcalıkları ile beraber yeni ekran teknolojisi ne zaman gelir asıl merak edilen bu.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 7 eylül etkinliği- Canlı anlatım

iPhone 8 Serisinde Yeni Ekran Teknolojisi Bulunacak Mı?

Tüm bunlarla beraber gündeme gelen konu ise söz konusu ekran teknolojilerinin iPhone 8 akıllı telefonlarında kullanılıp kullanılmayacağı oldu. Bilindiği gibi OLED ekran sistemine geçiş yapacak olan ve çok daha geniş bir ekran kullanımı sunacağı düşünülen iPhone 8 akıllı telefonlarında bu teknolojinin kullanılabileceği düşünülüyor.

Yeni ekranlar ile beraber böyle bir teknoloji görmemiz sürpriz olmaz belirtelim. Fakat iPhone 8 içerisinde böyle bir teknolojinin de yer alması kesinlikle Apple’a büyük bir ayrıcalık sağlayacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?