Apple Yeni Ekran Teknolojisi için Yeni Bilgiler Var

0
46

Apple, ekran teknolojisi kısmında çok önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Markanın geçen seneye kadar hep LCD ekran kullandığını görüyorduk. Fakat LCD ekran teknolojisinin geri planda kalması ve alışkanlıkların değişmesi, Apple’ın OLED ekran kullanma gerekliliğini ortaya çıkarmıştı. Apple da bekleneni yaptı ve iPhone X akıllı telefonlarıyla beraber OLED ekrana geçiş yaptı. Fakat bu durum markaya aşırı bir yük oluşturdu. Yeni akıllı telefonların fiyatlarının yükselmesine neden olacak olan bir adım atan markanın, ekranları da Samsung üzerinden alması, rakibine kazanç getirmesine neden oldu. İşte şimdi ise bu durumu değiştirmek için adımlar atılıyor. MicroLED adı verilen yeni bir ekran teknolojisinden söz ediliyor ve bunun için ilk cihazlarda ortaya çıkmış durumda.

MicroLED Ne Zaman Kullanılacak?

OLED ekran teknolojisine göre çok daha başarılı bir ekran teknolojisi olması beklenen MicroLED ekran teknolojisinin ise ilk olarak iPhone akıllı telefonlarında kullanılmayacağı ortaya çıktı. Yeni iPhone modellerinde OLED ve LCD ekranların kullanıldığını görmek mümkün olacak. Fakat yeni ekran teknolojisi içinde çok beklemek gerekmeyecek.

MicroLED

Öyle ki Apple’ın yeni ekran teknolojisini ilk olarak akıllı gözlüklerde kullanacağı belirtiliyor. Bu demek oluyor ki artırılmış gerçeklik konusunda rakiplerini bir bir geride bırakması beklenen gözlüklerin, yeni ekran teknolojisiyle zenginleştirildiğini göreceğiz.

Teknik konuda da bazı detayların olduğunu ekleyelim. Gözlükler 0.8 ve 0.7 inçlik mini ekranlara sahip olacak ve OLED ekranlara göre fiyat çok daha yükseğe çıkaracak. Markanın yeni gözlüklerini muhtemelen 2020 tarihinde satışa çıkarması ve bu süreçten sonra MicroLED ekranları diğer cihazlarında da kullanması bekleniyor. Fakat daha erken sürprizlerde gelecek olursa, şaşırmamak gerekli.

İlginizi Çekebilir: Yeni Mac Modellerinde İşlemciler Değişiyor

İLGİLİ HABER:  Apple Derinlik Tarama Motoru Patentini Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?