Apple Yeni Çalışanlar Arıyor! Kimler Alınacak?

0
90

Teknoloji devi Apple, bünyesinde binlerce çalışan barındırıyor. Çalışanları ise sadece üretim aşamasında görev alan işçiler ya da mağaza satış görevlileri olarak düşünmemek gerekiyor. Bunun dışında teknoloji devinin satış sonrası destek ekiplerinde ciddi bir çalışan ağı olduğunu biliyoruz. Markanın ürün desteği konusunda ve satış sonrası desteği konusunda ise biraz farklı bir politikası da var.

Tam zamanlı olarak çalışanların dışında Apple, evden destek ekibine de sahip. Markanın, kullanıcıların ürünlerine bağlanarak ya da canlı bağlantılarla sorunlarını çözen bir de evden destek ekibi çalışanları bulunuyor. İşte Apple bu çalışanlarına yeni elemanlar katmak istiyor ve ülkemizde de dahil olmak üzere yeni iş ilanları açmış durumda.

Apple Evden Destek Ekibine Girebilirsiniz

Markanın bunun için istediği şartlar da kariyer sayfasından paylaşılmış durumda. Mutlaka iyi derece İngilizce bilmeniz gerektiğini gösteren iş ilanları şu an için üç büyük şehirde gibi gözüküyor. İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde açık olarak gösterilen ilanların, şehir farkı olup olmayacağını bilemiyoruz. Öyle ki evden destek ekiplerinde başka şehirde çalışmak pek önemli değil. Bu nedenle Apple’ın genel anlamda 3 büyük şehri ilanda açmış olarak gösterdiğini düşünebiliriz.

İşe girmek için ise kariyer sayfası üzerinde bulunan alanlardan CV gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Doğrudan sayfa üzerinden CV gönderimi yapılabiliyor. Bunun için Apple hesabınızla siteye giriş yapmanız gerekiyor. Tabii ki Apple üye olmayan kullanıcılar içinde bir bölüm oluşturmuş durumda.  Bu bölümden de CV gönderimi gerçekleştirmek için “Özgeçmişinizi profil olmadan gönderin” sekmesini kullanmanız gerekiyor. Apple, incelemelerden sonra geri dönüşleri gerçekleştiriyor.

Apple destek

Bu arada evden destek ekiplerine tüm Apple ekipmanlarının da verildiğini belirtelim. Bilgisayarlar, telefonlar ve daha ne varsa ücretsiz olarak sunulabiliyor. Bunlar içinde tabii ki işe kabul almanız gerekiyor. Son olarak bir süredir sitelerde dolaşan Apple’ın sorduğu sorulardan bahsedelim.

  • 2 yumurtan olsaydı ve bu yumurtaları kırmadan en yüksek kata çıkmak zorunda olsaydın, nasıl bir yol izlerdin?
  • Uzun süredir bekleyen bir müşteri var ve bu müşteri rakip firmayı tercih edeceği yönünde söylemlerde bulunuyor. Nasıl bir davranış sergilersin?
  • Modem cihazının nasıl çalıştığını ve ne amaçla kullanıldığını ilkokul öğrencisine anlatır gibi anlatır mısınız?
İLGİLİ HABER:  Apple CEO'su Tim Cook, 50.000 AAPL Hisselerini Bağışladı (Yaklaşık 6.5 Milyon $)

Bir süredir bu sorularda Apple tarafından soruluyor gibi teknoloji sitelerinde yer alıyor. Tabii ki bunlar bir örnek ve ilginç sorular fakat markanın her seferinde, hatta kişiye göre farklı sorular sorduğunu ekleyelim. Yani bu sorulara cevaplar bulup mülakata gitmek, işi aldınız demek değil.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Fiziksel Home Tuşu Aksesuarı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?