Apple Yeni Bir App Store Kararı Daha Alıyor

0
60

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisi akıllı telefonlarında Apple açıkladığı hedef satış rakamlarından bir tık fazla satış elde etmeyi başarmıştı. Samsung gibi rakiplerinin akıllı telefonlarda sorunlar yaşaması nedeniyle satış rakamları arttığı düşünülen Apple’ın buna rağmen genel gelir hedeflerine ulaşamadığı ve gelirlerinde bir düşüş yaşandığı da yine gündem olmuştu.

Apple’ın gelirlerinde yaşadığı bu düşüş sonrasında ise marka hem kur farkından dolayı hem de satış stratejisinden dolayı yeni fiyat adımları atmaya başlamıştı. İlk olarak Apple’ın bu durumlardan dolayı iPhone telefon serilerine zam yapacağı haberleri gündem gelmişti. iPhone serilerinin satış fiyatına zam yapan Apple’ın şimdi ise App Store üzerinden uygulama fiyatlarına zam yapacağı ortaya çıktı.

App Store

App Store’a Zam Geliyor

Apple’ın aldığı kadar sonrasında App Store üzerinden satışı yapılan uygulamaların fiyatlarına zam yapılacağı belirtildi. Sadece ülkemizde geçerli olmayacak olan zam kararının başka ülkeler için de geçerli olacağı ve Apple’ın App Store uygulama mağazalarına %25 ile %30 oranında zam yapacağı belirtildi.

Gelirleri düştüğü bilinen Apple’ın kur farkı nedeniyle de bu şekilde zam yapması bundan sonra Apple’ın ürünleri için yeni adımlar atacağını da gösteriyor. Apple’ın iPhone serisinden sonra App Store uygulamalarına da zam kararı almış olması ise markanın eleştiri almasına da neden oldu.

Tüm bunlarla beraber markanın bundan sonra aksesuarları ve diğer teknoloji ürünleri için de zam kararı alıp almayacağı merak konusu oldu. Bu konuda Apple herhangi bir bilgi vermedi.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3.2 İle Düzetilen Hatalar ve Yeni Güncellemeyle Değişimler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?