Apple yeni 13 inç MacBook Pro’yu satışa çıkardı

0
111

Apple bugün yeni 13 inç ekranlı MacBook Pro’sunu duyurdu. Beklediğimiz gibi öncekilere göre depolama alanı 2 katına çıkmış. Daha hızlı bir işlemci kullanılmış. Ancak esas değişim klavyede yaşanmış. Klavye olarak Magic Keyboard kullanılmış.

Apple’ın ifadesine göre; kullandıkları 10. nesil işlemci grafik performansını %80 artırmış. Bu fotoğrafçılık ve video düzenleme işleri ile uğraşanlar için güzel bir haber.

Yeni 13 inç MacBook Pro’da depolama seçenekleri 256 Gb’dan 4 TB’a kadar var.

13 inç yeni MacBook Pro’da 10. nesil quad core (4 çekirdekli) Intel işlemci kullanılmış. İşlemcinin hızı Turbo Boost ile 4.1 GHz’e kadar çıkartılabiliyor. Daha önceki 13 inç MacBook Pro çift çekirdekliydi. Ona göre 2.8 kat daha hızlı bir işlemci ile karşı karşıyayız.

Intel Iris Plus Grafik kartı ile önceki nesle göre %80 daha hızlı bir performans olacak. Böylece; 4K video düzenleme, renderlama gibi işlemlerin yanında oyunlarda da daha hızlı geçiş yapabilen grafikler olacak. Yeni MacBook Pro’nun bir özelliği de Pro Display XDR özelliği ile 6K çözünürlükte grafikleri desteklemesi olacak.

Yeni MacBoo Pro’da RAM miktarı 16 GB’dan başlıyor ve 32 GB’a kadar çıkıyor. RAM de önceki modele göre daha iyi. 3733 MHz’e varan hızlarıyla gerçekten olağanüstü.

Alışık olduğumuz özellikler arasında TouchID, TouchBar ve Retina ekran var. Retina ekranın parlaklığı 500 nit.

Yeni 13 inç MacBook Pro’lar 11199 TL’den satışa sunulmuş durumda. Tüm dünya ile birlikte Türkiye’den de şu an satın alınabiliyor.

 

Önceki İçerikMac ve MacBook’da dosya nasıl gizlenir?
Sonraki İçerik13 inç Macbook Pro 2020 Fiyatı, Özellikleri ve Konfigürasyonlar
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?