Apple WWDC 2018 Tarihini Açıkladı

0
76

Hemen her sene Apple’ın başta yazılımlarının tanıtıldığı WWDC etkinliği düzenleniyor. Her yıl yaz aylarının başında yapılan etkinliklerle beraber markanın yazılım alanında sunduğu yeni sürümleri görüyoruz. Bu sene de iOS 12, WatchOS 5, MacOS 11 gibi yeni yazılımlarını tanıtacak olan marka, bu yıl için merakla beklenen tarih açıklamasını da yaptı. Teknoloji devi yeni yazılımlarını tanıtacağı WWDC 2018 etkinliği için süre açıklamasında nasıl detaylara yer verdi? Bakalım.

WWDC 2018 Haziran’ın İlk Haftasında Düzenlenecek!

Yapılan açıklamaya göre WWDC 2018 etkinliği 4-8 Haziran arasında yapılacak. Haziran ayının ilk haftasında yapılacak olan etkinlik yine Amerika’da Kaliforniya’nın San Jose şehrinde yapılacak. Tanıtımların ne zaman yapılacağının açıklanmasının ardından, WWDC 2018 etkinliği ile beraber nelerin tanıtılacağı konusunda da yeni bilgiler verildi.

WWDC 2018

Tabii ki beklentilerde olduğu gibi yeni işletim sistemlerinin duyurusunu göreceğiz. İlk etapta iOS 12 olmak üzere, macOS için yeni seri, tvOS 12 işletim sistemi ve akıllı saatlerde yer verilen watchOS 5 işletim sisteminin tanıtımı yapılacak.

Donanım Ürünü Gelecek Mi?

Bu sene sadece yazılımların tanıtılmadığını görebiliriz. Ünlü analist Kuo tarafından verilen bilgilere göre WWDC 2018 etkinliğinde uygun fiyatlı iPhone SE 2 modeli tanıtılabilir. Daha önce sitemizde birçok kez özelliklerine yer verdiğimiz akıllı telefonların tanıtımının yapılabileceği ve çok kısa süre önce iddiaları gündeme gelen 13 inç Retina ekranlı, uygun fiyatlı MacBook modelinin tanıtılabileceği belirtiliyor.

Detayları WWDC 2018 etkinliğinde görmek mümkün olacak. Detaylar gelmeye devam ettikçe sitemizde bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca etkinliğin canlı yayınına da yine sitemizden ulaşabileceksiniz.

Kaçırmayın: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (12 Mart)

İLGİLİ HABER:  Honda, 2016 Accord Modeli İle Apple CarPlay'i Destekleyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?