Apple Watch’un Ekran Kalitesi “Mükemmel”

0

DisplayMate Technologies, Apple Watch’un OLED ekranını ekran yansıması, ortam ışığındaki durumunu, renk yoğunluğunu ve görüş açısı varyasyonları dahil olarak üzere çeşitli kategorilere dayalı test sonuçlarını paylaştı. Genel olarak Apple Watch’un ekranının doğru renkleri yansıttığı ve görüntü kalitesinin bir akıllı saat için “mükemmel” olduğu belirtildi.

 

Apple Watch’un ekranı iPhone 6 ile karşılaştırıldığında, aynı renkleri vermesi için Apple’ın renk kalibrasyonu yaptığı ve büyük bir akıllı telefon ile aynı renk doğruluğunu yakalamak için ve pil ömrünü korumak için ek tedbirler aldığı belirtildi. Apple Watch’un paslanmaz çelik ve altın modellerinin Safir Kristal ekranının çok daha düşük yansımaya sahip olduğu ve buna oranla daha parlak olduğu bu yüzden Apple’ın pil ömrünü korumak için zorunlu otomatik parlaklık sensörü kullandığı belirtiliyor.

Apple Watch ve iPhone 6 yan yana kullanıldığında, Apple’ın hatırı sayılır bir şekilde renk kalibrasyonu yaptığı görülüyor. Safir Kristal ekranlı Apple Watch modellerinde diğer Iyon X ekranlı modellerine göre daha düşük yansıma vardır ancak Safir Kristal ekranlar daha parlak ve Apple, Safir Kristal ekranlı modellerinin pil ömrünü arttırmak için ortam ışığı sensörü kullanarak zorunlu otomatik parlaklık kontrolü sağlamak zorunda kalmış.

Apple-Watch-Parlaklik

Sonuç olarak, yapılan testler Apple Watch’un Iyon X ve Safir Kristal ekranlarına kapsamlı bir bakış sunuyor. Gelişmiş Safir Kristal ekranın Iyon X’e göre yansımasının çok daha düşük olmasının yakında tüm akıllı telefonlarda, akıllı saatlerde ve diğer mobil cihazlarda kullanılacağını gösterdiğini yineledi.

Önceki İçerikTim Cook, Apple Watch’un Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacağını Açıkladı
Sonraki İçerik399 $ Değerindeki Apple Watch Sport’un, 12.000 $ Değerindeki Apple Watch Edition’a Dönüşümü
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?