Apple Watch’ın Nabız Sensörü Oldukça Başarılı Ölçümler Yapıyor

0
841

Apple Watch kalp atış hızını ölçmek ve görüntülemek için kasanın arka yüzünde, bileğe denk gelecek şekilde tasarlanmış bir nabız sensörüne sahip. Son yapılan test ile nabız sensörünün oldukça başarılı sonuçlar verdiği ortaya çıktı.

Mühendis Brad Larson, Apple Watch’ın nabız sensörünün ölçümlerini kullandığı Mio Alpha kalp atış monitörü ile karşılaştırdı ve şaşırtıcı derecede benzer olduğunu gördü. Bunun üzerine konu ile ilgili bir Tweet attı.

Daha önce de Apple Watch’ın sensörleri testlere tabii tutulmuştu ve benzer şekilde başarılı sonuçlar verdiği görülmüştü. Nabız sensörü için son gerçekleştirilen bu testte de başarılı sonucun elde edilmesi, Apple Watch’ın nabız sensörünün doğru ölçüm yaptığını kanıtlamış oldu. Testle alakalı bir de grafik yayımlandı;

 

Apple’ın sağlık ürünlerini özel laboratuvarda test ettiğini daha önceki haberimizde belirtmiştik. Kurulan bu özel laboratuvarın, Apple Watch için güzel sonuçlar verdiği görülmüş oldu.

Önceki İçerikApple Watch Üzerinden Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikHaftalık Wallpaper Galerisi
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?