Apple Watch’a Kamera Ekleyen Wristcam Özellikleri ve Fiyatı

0
215

Apple Watch akıllı saatlerinde bu zamana kadar kameraya hiç yer verilmedi. Kameranın kullanıldığı bazı akıllı saat modelleri oldu ama bunlar içerisinde hiçbir zaman Apple’ın akıllı saati yer almadı. Aksesuar üreticileri durur mu durmadı ve bu açığı kapatmak için yeni bir ürün sunuldu. Wristcam adı verilen yeni kayış, bu eksiği gideriyor.

Akıllı saatinizle fotoğraf çekmek, video çekmek ve görüntülü görüşmeler yapmanıza izin veren yeni kayış özellikleriyle bir hayli başarılı bulunmuş durumda. Saatinize bir işlevsellik kazandıracağını göreceğimiz bu aksesuarın detaylarına geçelim.

Apple Watch Wristcam Nasıl?

Biraz kalın bir kayış olan yeni ürün, hem ön kısımda yani ekranın bulunduğu yüz kısmında hem de karşıya bakan kısımda 2 adet kamera barındırıyor. Ön kısımda yer alan kamera selfie çekimleri için ve videolu görüşmeler ya da videolu mesaj kayıtları için. Yanında mikrofonun da yer aldığı bu kamera 2 MP değerinde.

Karşıya doğru bakan kameranın ise 8 MP değerinde olduğunu görüyoruz. Karşı tarafa bakan kamera biraz daha başarılı bir kamera. Yine bu kameranın yanında da bir mikrofon yer alıyor.

Apple Watch Wristcam

Kameraya güç sağlamak adına kayış üzerine bir de dahili pil yer alıyor. Kağıt üzerinde yer alan dahili pilin boyutu açıklanmadı ama bir günlük bir kullanım sunabiliyor.

Kendi içerisinde 8 GB kadar depolama alanının da olduğu kayışların, Bluetooth ile akıllı saatlere bağlandığını da söylemek lazım. Hem Apple Watch akıllı saatlerine hem de iPhone akıllı telefonlarına bu şekilde bağlanabiliyor.

YouTube video

299 dolarlık bir satış fiyatına sahip olan Apple Watch Wristcam kayışının, gizlilik konusunda da bir düzenlemesi var. Kameraların yanında yer alan renkli ışık saçan bir LED kullanılıyor. Bu LED sayesinde akıllı saat ile çekim yaptığınız zaman herkes tarafından çekim yaptığınız anlaşılıyor. Böylece herhangi bir gizlilik sorunu yaşanmıyor.

Güncellemeler de almaya devam edeceği söylenen kameralı kayışın, yakın zamanda doğrudan Apple Watch üzerinden paylaşım yapmak üzerine de ek yazılımlar alacağı belirtilmiş durumda.

Önceki İçerikMat Siyah MacBook Modeli için Hazırlıklar Başladı
Sonraki İçerikHangi iPhone 12 Pro (Pro Max)modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?