Apple Watch’a Bluetooth Kulaklık Bağlama Nasıl Yapılır?

0
357

Apple Watch, Bluetooth kulaklık bağlantısını destekliyor. Spor yaparken müzik dinlemek için, yüksek sesle müzik dinlemek istediğinizde sadece kulaklıklarınız ile akıllı saatinizi bağlamanız yeterli oluyor. Aslında sadece kulaklıklar değil, Bluetooth ile kablosuz hoparlörlerle bağlantı da kurabiliyorsunuz.

Her şey güzel de eşleştirme nasıl yapılacak? Bunun için bu yazıdayız değil mi? 🙂 Apple Watch’a Bluetooth kulaklık bağlama rehberimize geçiyorum ve bu işlemi nasıl birkaç adımda yapabileceğinizi anlatıyorum.

En Basit Yoldan Apple Watch ile Bluetooth Kulaklık Bağlama

Kulaklığınızın şarjının olduğundan emin olun ve kulaklığınızın Bluetooth bulunabilirliğini açık hale getirerek hazırlayın. Kulaklığımız hazır. Artık saatimize dönebiliriz.

Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama

  • Apple Watch arayüzünden “Ayarlar’ı” bulun.
  • Ayarları açtığınızda, “Bluetooth” seçeneği gözükecek.
  • Bluetooth’a girdiğinizde çevrenizde, yakınınızdaki cihazlar aranacak.

Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama

  • Bluetooth kulaklığınızın adı bulunacak. Genelde kulaklığın adı ve seri numarası gözükür.
  • Kulaklığınızın adını gördüğünüz zaman bu ada dokunarak bağlantı sağlayın.

Bağlantınız bir kaç saniyede kurulacak. Apple Watch ile Bluetooth kulaklığı bağlama böyle ama ya bağlantıyı koparmak istersek ne yapacağız? Rehberimizde buna da yer vereceğim.

Apple Watch Bluetooth Kulaklık Bağlantısı Kesme

Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama

  • Akıllı saatinizi uyandırın ve ilk işlem olarak “Ayarlar” yoluna gidin.
  • Bluetooth üzerine bir daha dokunduk.
  • Eşleştirmenin yapıldığı cihazın adı görüntülenir ve bu cihazın bağlı olduğunu belirten bir yazı olur. İşte “bağlı”, “bağlantıda” gibi.

Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama

  • Saat ile bağlı olan kulaklığın isminin yanında bir “İ” ifadesi olur. Kulaklık menüsüne ulaşmak için “İ” düğmesine dokunun.
  • Ayar sayfasından “Aygıtı Unut” ya da “Unut’a” dokunun.

Kulaklığınızın Apple Watch ile olan eşleştirmesi kaldırılacak. İş bu ya bir daha kulaklığınızı kullanmak istiyorsunuz. O zaman sizi ilk kısma alayım. Cihazı unutturdunuz zaman otomatik eşleştirme son buluyor. Kulaklık ya da hoparlör ile eşleştirmeyi bir kez daha yapmanız lazım.

Apple Watch'a Bluetooth Kulaklık Bağlama

Apple Watch ile Hangi Bluetooth Kulaklık ve Hoparlörler Kullanılabilir?

Apple Watch’a Bluetooth kulaklık bağlama konusu basit. Daha çok dikkat edilecek olan kısım ürün desteği. Sanılanın aksine öyle her cihazla Apple Watch eşleştirmesi yapamıyorsunuz. Seçeceğiniz kulaklık ya da hoparlörün minimum olarak Bluetooth 4.0 bağlantısını kullanması gerekli.

Daha aşağı bağlantıya sahip bir kulaklık veya hoparlör varsa Apple Watch bu cihazı Bluetooth kısmına görmeyecektir. Eşleştirme yapmanız mümkün değil. Eğer Apple ürünü kullanıyorsanız. AirPods, Beats kulaklıklar gibi işiniz daha da kolaylaşıyor otomatik eşleştirme gibi artılar da oluyor.

KAYNAKhttps://www.igeeksblog.com/how-to-pair-bluetooth-headphone-speaker-apple-watch/
Önceki İçerikiOS 13.5 jailbreak Geliyor – Hazırlıklar Tamam!
Sonraki İçerikiOS 13.5 Uygulama Hatasına Neden Oluyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?