Apple Watch Üzerinden Kalori, Mesafe Ve Diğer Fitness Özelliklerini Kalibre Etme

0
950

Apple kullanıcılarına daha doğru bilgiler sunabilmek adına onların yaşlarını, boy, cinsiyet ve kilo gibi değerlerini talep ederek spor esnasında ve sonrasında daha doğru veriler sunmayı amaçlıyor. Fakat bu verilerin doğru göstermediğini düşünüyorsanız Apple Watch’ınızı kalibre etmeniz mümkün.

Kalibre sürecinin başlamasıyla birlikte, Apple Watch aktivite aplikasyonu üzerinden kalori, mesafe, hareket ve egzersizleriniz için daha doğru bilgiler elde edebilirsiniz ve Antreman aplikasyonun daha doğru hesaplamasını sağlayabilirsiniz.

Başlamadan önce, cihazın ivme ölçerini kalibre edeceksiniz ve bu Apple Watch’ın değerleri daha doğru saptamasına sağlayacak.

1) Öncelikle iPhone’nunuz ve Apple Watch’ınıza olabildiğince yakın durmalı.

2) GPS verilerine daha verimli ulaşabilmeniz adına dışarıda olmalı ve gökyüzünün açık olmasını beklemelisiniz.

3) Lokasyonun açık olduğundan emin olun. Eğerki kapalı ise iPhone’nunuz üzerinden Ayarlar -> Gizlilik -> Konum Servisleri kısmından kontrol edebilirsiniz. apple-watch-fitness-01

4) Hareket kalibrasyonu ve mesafe kalibrasyonun da açık olduğundan emin olun. Eğerki kapalı ise iPhone’nunuz üzerinden Ayarlar -> Gizlilik -> Konum Servisleri -> Sistem Servisleri üzerinden kontrol edebilirsiniz.

5) iPhone’nunuzu elinizde tutun yada iPhone için özel kol bantları sayesinde kolunuza bağlayabilirsiniz.

6) Apple Watch üzerinden Antreman uygulamasını açın ve açık hava yürüyüşünü veya açık hava koşusunu seçin.

7) Kendinize bir hedef belirleyin ve başlata basın.

8) 20 dakika boyunca normal hızda yürüyün veya koşun.

İşte bu kadar. Bunu bir kere yaptığınız zaman, Apple Watch otomatik şekilde kalibrasyona başlıyacaktır ve kullanım süreniz sonucunda daha doğru bilgiler elde edeceksiniz. Apple, kalibrasyon sürecinin sadece yürüme ve koşu verilerinden ibaret olmayacağını, antreman ve aktivite aplikasyonlarındaki tüm diğer verilerin de kalibrasyon sürecine dahil olacağını bildirdi.

Apple’ın kalibrasyon süreci için açıklamış olduğu bilgiye göre kalibrasyon verileri Apple Watch üzerinde kalıcı olarak kalmıyor ve iPhone üzerinden yedeklenmiyor. Bunun sonucunda eğer iPhone’nunuz üzerinden Apple Watch’ın eşlemesini kaldırırsanız kalibrasyon verileri de silinecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?