Apple Watch üzerindeki kırmızı x işareti ne anlama geliyor?

0
26

Bu yazımızda “Apple Watch üzerindeki kırmızı x işareti ne anlama geliyor?” sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Apple Watch Series 3 ve sonraki modellerde adına cellular da denilen hücresel bağlantı özelliği de satın alma seçeneklerinde yer alıyor. Bu modellerde dışarıdan bir kablosuz bağlantı olmadan da internete Apple Watch direk olarak ulaşabilmektedir. Bu cihazlarda kadraj (dijital crown) üzerinde kırmızı bir halka bulunur.

Apple Watch’ı hücresel ağ ile kullanmak için bir operatöre kaydolmalısınız. Operatörün kapsama alanı her yerde aynı olmayabilir. Bazı yerlerde hücresel bağlantınız çekmeyebilir. Bu durumda Apple Watch’ın ağ bağlantısı kesilir.

Apple Watch’ın ağ bağlantısı kesildiyse ekranda kırmızı bir “X” işareti ortaya çıkar. Yani konumuzun başlığında belirttiğimiz kırmızı X işaretinin Apple Watch ekranında görünmesinin anlamı ağ bağlantısının kesilmesidir.

Sürekli olarak Apple Watch’ınızda kırmızı x işareti çıkıyorsa yani hücresel bağlantı kesiliyorsa, operatörünüzü değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Önceki İçerikAppleID’yi kalıcı olarak silme
Sonraki İçerikiPhone’da Google Maps’in çalışmaması sorunu nasıl düzeltilir?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?