Apple Watch Uyku Takibi Nasıl Yapılır?

0
80

Apple Watch uyku takibi nasıl yapılır sorusuna yanıt bulduğunuzda uykularınızı daha düzenli bir hale getirmek mümkün olabilir. Uyku konusundaki tüm hedeflerinize ulaşmada Apple Watch sizlere oldukça geniş standartlarda olanaklar sağlıyor. Genel sağlık durumunuz için de son derece etkili olan bu özellik oldukça iyi bir şekilde uykuyu düzenlemeye yardımcı oluyor.

Yeterli uyku uyumak ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için Apple Watch son derece yüksek bir avantaj sunuyor. İyi bir uyku hedefi belirlenmesinde uygulamayı düzenli bir şekilde kullanmak büyük bir önem taşıyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için mutlaka belirli ayarlamalar yapılması gerekiyor.

Apple Watch 7 akıllı saat

Apple Watch Uyku Takibi Ayarlama

Apple Watch uyku takibi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise kişilerin mutlaka şu adımları izlemesi gerekiyor:

 • İlk olarak iPhone Sağlık uygulamasını açmalısınız.
 • Uykuyu ayarla altında bulunan yerde Başlat kısmına tıklamanız gerekiyor.
 • Daha sonra ileri kısmına tıklayın.
 • Burada ekranda karşınıza birtakım yönergeler gelir. Bu yönergeleri ayarlamalısınız.

Yönergeler içerisinde uyku hedefleri kaç saat uyumak istediğinizi belirttiğiniz yönergedir. Yatma zamanı ve uyuma zamanını ayarlamanız gerekiyor. Uyku ekranında da dikkati dağıtacak tüm öğeleri azaltmanız gerekiyor. Rahatlatma kestirmeleri kısmından sizi dinlendirecek detaylara yer verebilirsiniz. Bunların yanında Apple Watch ile uykunuzu izlemek için saatinizi takmalısınız. Bu ayarlamalar sonrasında uyku takibinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Apple Watch ile Uyku Hedefini Ayarlamak

iPhone ya da Apple Watch ile uyku hedefleri gereken şekillerde ayarlanabilir. Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak birtakım işlemler yapmanız gerekiyor. Apple Watch üzerinden uyku hedefi belirlemek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 • ilk olarak uyku uygulamasını açmalısınız.
 • Ayrıntılı plan kısmına dokunun.
 • Buradan hedefi ayarlamak için Artı ya da Eksi düğmelerine dokunmalısınız.
 • Geri dönüp değişiklikleri kaydetmek için sol bölümdeki Uyku Hedefi kısmına dokunmanız gerekiyor.

Son derece basit olan bu işlemler sayesinde uyku hedefini ayarlayabilirsiniz.

 

Apple Watch ile Uyku Planı Düzenleme

Apple Watch uyku takibi nasıl yapılır sorusuna bu planı düzenleyerek yanıt verilebilir. Uyku planlarınızı zaman zaman güncellemeniz gerekebilir. Uyku ayarlarını güncellemek gerektiğinde yalnızca bir sonraki uygulamada değiştirme yapmanıza izin veriliyor. Yani bir sonraki uygulama yalnızca ertesi gün için geçerli olmaktadır.

Sonrasında yine ilk planlamaya geri dönüş sağlanıyor. Planlanan uyku saatinden önce de uyanırsanız eğer Uyku Odağı’ndan ayrılabilirsiniz. Apple Watch kilidini kaldırarak buradan Digital Crown’u çevirmelisiniz. Buradan da Kontrol Merkezi’ni açmanız gerekiyor. Sonrasında yukarıya kaydırın ve uyku uygulaması simgesini tıklayın. Yalnızca bir sonraki uygulama ayarını güncellemek için şu işlemleri yapmalısınız:

 • Uyku uygulamasını ilk olarak açın.
 • Sonra bu bölümde bulunan plana dokunun.
 • Uyanma Zamanı kısmına dokunun.
 • Saati veya dakika kısmına dokunun
 • Buradan Digital Crown’u açın.
 • Alarmı açmak ya da ayarlamak için tıklayın .

Bu işlemler ertesi günkü değişikliklerinizi düzenlemenizi sağlar. Planı düzenle dediğinizde kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Önceki İçerikSamsung Ses Kaydı Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerik1000 Robux kodu nedir?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?