Apple Watch Tanıtıldı! 349 $’dan Başlayan Fiyatlarla Satışa Sunulacak

2
1121

Apple’ın yeni ürünü Apple Watch tüm merak edilen detaylarıyla birlikte tanıtıldı. Apple Watch’un özellikle odak noktası sağlık olacak. Adım sayınızı takip edecek, uzun süre oturmanız durumunda sizi uyaracak. Apple Watch’un sağlıkla ilgili hayatınıza kattıkları sadece bir başlangıç. Onunla müziğinizi kontrol edebilir, Siri ile konuşabilir, telefonunuza gelen bildirimleri görüntüleyebilir, sosyal medyaya bağlanabilir, günlük haberleri kontrol edebilir ve görebilirsiniz.

Apple Watch telefonunuza arama, mesaj veya bildirim geldiği zaman hem sesli hem de titreşimli geri bildirimde bulunuyor. Apple Watch’la birlikte gelen mesajlarınızı görüntülemek ve cevaplamak çok kolay. Apple Watch üzerinde mikrofon ve hoparlör mevcut. Bu sayede dilerseniz telefon görüşmelerinizi de rahatlıkla Apple Watch üzerinden yapabileceksiniz.

Apple Watch Wi-Fi ve Bluetooth ile telefonunuza bağlantılı olacak. Bluetooth yeterli olmadığında Wi-Fi ile bağlantılı olacak.

Apple Watch 18 saate kadar olan pil dayanım süresi ile yani şarj süresi ile hemen hemen tüm gün size eşlik edebilecek. Sosyal medyayı onunla kullanabileceksiniz.

Apple Watch’a özel olarak hazırlanan mağaza üzerinden dilediğiniz uygulamayı indirebileceksiniz. iOS 8.2 ile birlikte gelen Apple Watch uygulaması ile Apple Watch’unuzu rahatlıkla kontrol edebileceksiniz.

Özellikle Siri ile birlikte Apple Watch’u kontrol etmek, dikte özelliği ile mesaj yazmak işinizi fazlası ile kolaylaştıracak.

Tüm bunlar ve daha fazlası artık cebinizde değil bileğinizde olacak. 3 farklı modelde sunulan Apple Watch’un fiyatları ise şu şekilde olacak;

  • Apple Watch Sport: 38 mm için 349 $ / 42 mm için 399 $
  • Apple Watch: 38 mm için 549-1.049 $ / 42 mm için 599-1.099 $
  • Apple Watch Edition: Özel ve sınırlı sayıda üretim ile başlangıç yapacak olan bu model altın kasaya sahip olacak ve 10.000 $’dan başlayan fiyatlarla sunulacak.

apple-watch-kayis

Apple Watch hakkında bir diğer merak edilen konu ise aksesuar konusuydu. Özellikle kayış konusunda yüksek fiyatlarla karşılaşılacağı bekleniyordu. Ancak Apple bu konuda şaşırtarak şu an için Apple Store ABD mağazasında kayışlar fiyatlarıyla birlikte listelenmeye başlandı. Fiyat aralığı 49-249 $ aralığında.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 6 Ekranları Değişmeyecek

apple-watch-sarj

Apple Watch’un şarj aparatı ise 29 ve 39 $’lık 2 farklı modeli ile satışa sunulmuş durumda.

10 Nisan’dan itibaren Apple Mağazaları’nda yerini alacak ve ön satışa sunulacak olan Apple Watch, 24 Nisan’dan itibaren Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’n de satışa sunulacak. Türkiye henüz bu listede yok ancak Tim Cook’un söylemine göre mümkün olan en kısa süre içerisinde satışa sunulacak olan ülkeler genişletilecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?