Apple Watch Series 6 Fark Yaratan Sistemlerle Gelecek

0
390

Akıllı saat konusunda Apple şu an için lider konumda bulunuyor. Aslında bunu şu an için diyerek sınırlamak doğru değil. Çok uzun bir süredir markanın akıllı saat satışlarında pazarın lideri olduğunu görüyoruz. Apple bunu devam ettirmekte kararlı. Öyle ki Apple Watch Series 6 modelinde yer alması beklenen bazı özellikler, markanın yine iddiasını konuşturacağını net bir şekilde göstermekte.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 İddialı Bir Model Olacak

Yeni akıllı saat konusunda bazı açıklamalar yapan ünlü analist Ming-Chi Kuo, saatin beklenenden daha başarılı bir işlemci ise geleceğini söylüyor. Apple’ın bu seriyle beraber “S6” işlemcilerine geçeceği ve genel performans kısmında %20’lik bir artışın olacağı bilgisi var.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Series 5 İncelemesi – Fiyatı ve Özellikleri

Ayrıca eşleştirme hızını ve kararlılığını arttıracak olan yeni işlemciler, pil tüketiminin de daha düşük bir seviyede yapılmasını sağlayacak. Sadece işlemcilerde değişiklik yapılmayacak. Ayrıca devre kartları için sıvı kristal malzemeye geçiş yapılacak.

Bu da veri iletiminin çok daha artmasını sağlayacak. Haliyle saatler mevcut modellere göre çok daha iyi bir LTE ve Wİ-Fİ bağlantısı sunacak. Apple Watch Series 5 modeline göre ne kadar daha iyi bir model sunulacağı kesin değil ancak gözle görülür bir artışın olması beklenmekte.

Apple Watch Series 6

Diğer bir yenilik ise ekranlar olacak. Apple’ın şu an yaptığı testlerde başarılı olması ve tatmin edici bir performans elde etmesi durumunda Apple Watch Series 6 modelinde microLED ekranların kullanıldığını göreceğiz. Yenilenmiş olan ekranlar pil konusunda yine çok daha iyi sonuçlar sunabilecek.

Son olarak ise suya dayanıklılık sistemi için yeni iddialar var. Apple Watch Series 5 modelinde zaten suya karşı dayanıklılık konusunda belli bir sınırı aşan Apple, biraz daha dayanıklı bir yapı sunacak. Bu kez saatin tüple dalmaya varana kadar suya dayanıklı olması mümkün. Bu da dalış sporları için de yeni akıllı saat modellerinin kullanılabileceği anlamına geliyor.

Özelliklerin netlik kazanacağı tanıtım ise iPhone modelleriyle beraber Eylül ayında yapılacak. Bakalım Apple Watch Series 6 tüm bu özelliklerden hangilerine sahip olacak.

Önceki İçerikAirPods Pro Satışları Beklenenin Üzerinde
Sonraki İçerikiOS 13.3 Public Beta 2 Güncellemesi Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?