Apple Watch Series 3 almayın

0
145

Apple Watch Series 3 halen Apple mağazasında satılıyor. Apple Warch Series 3, Apple’ın hız standartlarının gerisinde kalan, eski tasarımlı bir model. İlk kez piyasaya 2017’de sürülen Apple Watch Series 3’ün halen satılıyor olması açıkçası bana garip geliyor. Fiyatı da az buz değil. Tam 4200 TL.  Bu paranın daha azında Amazfit GTR 3 Pro gibi çok daha kaliteli akıllı saatler almak mümkün.

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 3 alınır mı?

Alınmaz. Zaten konunun girişinde neden Apple Watch Series 3 alınmayacağını anlatmıştım. Şimdilerde Apple Watch 3 alınmaması için Apple tarafından yeni bir sebep daha oluşturuluyor gibi görünüyor. WWDC 2022’de Apple WatchOS 9 işletim sistemini tanıttı. Bu konuda bir yazı yazmıştık: WatchOS 9 yeni özellikler 

WatchOS 9’un özelliklerinin başında daha iyi ve genişletilmiş fitness takip özelliği geliyor. Ayrıca uyku takip kabiliyeti de artırılmış.

Gelen haberlere göre Apple Watch Series 3, watchOS 9 güncellemesini almayacak. Yani Apple tarafından güncellemenin dışında tutulan ve tarihin tozlu sayfalarına terkedilen bir model olacak. Bu yüzden 2022 yılında artık Apple Watch Series 3 almayın diyorum. Bütçeniz ancak ona yetiyorsa Amazfit veya farklı markalara odaklanabilirsiniz.

Apple Watch Series 3’ün fişi çekildi

Apple önümüzdeki aylarda yeni bir Apple Watch modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Bu da eski modellerin bazılarının fişinin çekilmesi anlamına geliyor. Fişi çekilecek model tahmin edin hangisi? Tabi ki Apple Watch Series 3.

Apple 1-2 ay içinde Apple Watch Series 3’ü satmayı durduracak. Bu da bu saati almamak için başka bir neden.

Apple firmasına yakışmayan bir durum halen bu modelin satılıyor olması. Madem yeni işletim sisteminin desteğini sunmuyorsun, o zaman bu modeli satmayacaksın.

 

 

Önceki İçerikYoutube “Bu video ülkenizde kullanılamıyor” sorunu nasıl düzeltilir?
Sonraki İçerikApple Watch Series 8: Hakkında bilmeniz gereken her şey
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?