Apple Watch SE Modelinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

0
1118

Geçtiğimiz haftalarda yayınlamış olduğumuz birkaç haberde Apple Watch SE isimli, uygun fiyatlı bir akıllı saat modelinin kulislerde dolaşmaya başladığını ve böyle bir akıllı saat üzerinde hazırlıkların devam ettiğini söylemiştik.

Apple için bu yılın akıllı saati Apple Watch 6 olacak ama bir yandan da uygun fiyatlı bir versiyonun daha tanıtılacağının sadece iddia edilmesi bile yetmişti. Şimdi bu akıllı saat için bilgiler derinleşmeye başladı. Acaba iddia mı yoksa gerçek mi sorularını sorarken, beklenmedik bir şekilde akıllı saatin tanıtım tarihinin ortaya çıktığı söylendi.

Apple Watch SE Yine Eylül Ayında Gelecek

Kulislerde dolaşan bilgilere göre yeni akıllı saat yine 15 Eylül tarihinde Apple Watch 6 akıllı saat modeliyle beraber tanıtılacak. Kulislerde dolaşan bilgiler diyoruz ama bu bilgilerin yine analistlerden ve tanıtım tarihini doğru tahmin eden isimlerden geldiğini de dip not olarak düşmüş olalım. Yani iddialar güçlü iddialar.

Yeni saat için detaylara devam edecek olursak, bu modelin Apple Watch 3 akıllı saatlerin yerini alacağı söyleniyor. Şu an satışta olan akıllı saat yerine yeni bir akıllı saat olarak satış başlayacak ama tasarım Apple Watch 3 modelinde kalmayacak. Tasarım Apple Watch 4 modeline kayacak.

Apple Watch SE

Bu tasarımda gelecek model, EKG okuma gibi özelliklerden mahrum olacak ama yine watchOS 7 işletim sistemi çalıştıracak. Kalp ritim okuma gibi tüm özellikler desteklenecek. 42 mm kasa boyutu ve 40 mm kasa boyutunun başrol olacağı akıllı saatlerde, sürekli açık ekran özelliğini de beklemeyin. Bu özellik bulunmayacak.

Gücünü M9 adı verilen bir işlemciden alacağı ve Apple’ın farklı bir taktik uygulayacağı söylenen Apple Watch SE akıllı saatleri için tanıtım 15 Eylül’de yapılırsa, Eylül ayı bitmeden satışlar da başlamış olur. Fiyat beklentimiz 199 dolar civarında. Diğer akıllı saatlere göre gerçekten uygun bir fiyat aralığı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?