Apple Watch SE Fiyatları Nasıl Değişti? Son Durum

0
229

Apple Watch SE geçtiğimiz sene tanıtılan uygun fiyatlı bir Apple Watch akıllı saat modeli olarak öne çıkmıştı. Uygun fiyatlı olması serinin en büyük avantajı olarak gösterilmişti ve o dönem Apple Watch 6 akıllı saat modeliyle beraber satışta olan iddialı bir seriydi.

Hatta söz konusu akıllı saatin 6 serisinden daha çok satacağı bile düşünüldü. Nitekim satış rakamlarının da o seviyede devam ettiğini gördük. Uygun fiyatlı akıllı saat, 7 serisinin tanıtımı sonrasında da satışta kaldı. Apple Watch 7 akıllı saatlerinden sonra 6.seri satıştan çekilmişti ama dediğimiz gibi SE serisinin satışları devam etti.

Merak edilen bu süreçte söz konusu akıllı saat modeli için fiyatların nasıl değiştiği. İlk tanıtıldığı zaman saat ne kadar fiyatla satılıyordu ve şimdi ne kadar fiyatla satılıyor? Bu sorunun cevabına bakacağız.

Apple Watch SE için Son Satış Fiyatları

Yeni akıllı saat tanıtıldığı ilk zaman fiyatları 40 mm kasa boyutunun kullanıldığı model için 2.699 TL olarak açıklanmıştı. Apple’ın fiyat politikasına göre SE serisinin uygun fiyatlı olduğunu buradan anlamıştık.

40 mm kasa boyutu değil de 44 mm kasa boyutunun fiyatı da 2.949 TL olarak açıklanmıştı. Dediğimiz gibi o dönemde 3.seri akıllı saat ile denk fiyatların geldiğini görmüştük.

Bu fiyatların 7.seri tanıtıldıktan sonra nasıl değiştiğine de bakalım. Apple’ın resmi sitesini kontrol ettiğimiz zaman, Apple Watch SE fiyatlarında da bir artık görüyoruz.

Apple Watch SE

9 Kasım 2021 tarihinde baktığımızda;

  • 40 mm kasa boyutunun sunulduğu seri 3.099 TL satış fiyatına sahip.
  • 44 mm kasa boyutunun sunulduğu seri 3.399 TL satış fiyatına sahip.

Bunlar Apple’ın kendi sitesinde yer alan satış fiyatları olarak gözüküyor. Yine e-ticaret sitelerinde çeşitli kampanyalar vardır. İndirimler karşınıza çıkabilir ve bu fiyatlar biraz daha düşük bir seviyeye de gelebilir.

Artık onun için kampanyaları takip etmek gerekiyor. Apple’ın kendi sitesinde fiyat artışı 1 senede bu şekilde yansımış durumda.

Önceki İçerikApple Watch’a Özel Spor Bilekliği ActionBand Tanıtıldı
Sonraki İçerikiOS 15.2 ile Dijital Miras Dönemi Başlıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?